Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
20 lutego 2020

Kolejna polska firma wchodzi na Węgry z pomocą PAIH

Polski producent rozwiązań smart home Grenton podpisał umowę z węgierskim dystrybutorem. W sfinalizowaniu kontraktu pomogła spółce Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która wcześniej towarzyszyła jej w debiucie na Półwyspie Arabskim.

Europejski rynek innowacyjnych systemów automatyki budynkowej rozwija się bardzo szybko. Na Starym Kontynencie już ponad 20 mln domów jest wyposażonych w tego typu rozwiązania. Jedną z najbardziej perspektywicznych dla tej branży lokalizacji są Węgry. Według szacunków portalu Statista.com w 2020 roku niemal 4% węgierskich domów będzie zaopatrzona w systemy smart home. Już cztery lata później ten udział ma wynieść 13,5%. Z tej koniunktury chce skorzystać polski autor systemu smart home Grenton.

Istniejemy od 10 lat, ale za granicą działamy od ponad dwóch lat. Już w początkowym etapie udało nam się wejść na rynek litewski, szwedzki, brytyjski i turecki. W zeszłym roku zdecydowaliśmy o debiucie nad Balatonem – tłumaczy Natalia Zimny, Business Development Manager w Grenton.

Jak wyjaśnia w tym celu firma skontaktowała się z Polską Agencją Inwestycji i Handlu. - Mamy już doświadczenie w pracy z PAIH. Bardzo dobre doświadczenie. Dzięki wsparciu jej pracowników zawarliśmy przełomową umowę z partnerem w Dubaju oraz wprowadziliśmy swoje rozwiązanie na rynek Arabii Saudyjskiej – mówi Natalia Zimny.

PAIH pomogła Grenton w kontaktach ze sprawdzonymi partnerami. Opracowaliśmy dla Grenton bazę potencjalnych dystrybutorów i sprawdziliśmy ich kondycję finansową. Zorganizowaliśmy dla przedstawicieli kierownictwa firmy dwa szkolenia. Wspieraliśmy ich także w rozmowach z parterami na miejscu – wskazuje Marcin Karaskiewicz, ekspert ds. rynku węgierskiego i szef biura handlowego PAIH w Budapeszcie.
Dzięki profesjonalnej pomocy całego zespołu Agencji rozpoczęliśmy serię spotkań i prezentacji biznesowych z lokalnymi firmami, które zaowocowały wytypowaniem kilku chętnych do potencjalnej współpracy, zarówno dystrybutorskiej, jak i dealerskiej – przyznaje Natalia Zimny z Grenton.W efekcie Grenton sfinalizowała rozmowy z Power Security Systems Ltd. i tym samym weszła na rynek węgierski. Zgodnie z kontraktem rozwiązania polskiej firmy zostaną zastosowane w ponad 800 nowo wybudowanych mieszkaniach.

W odpowiedzi na potrzeby rynku podjęliśmy decyzję o znalezieniu partnera oferującego innowacyjne produkty wysokiej jakości. Takim parterem okazała się być polska spółka Grenton. Po serii udanych spotkań postanowiliśmy nawiązać współpracę, w wyniku której zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem jej rozwiązań na Węgrzech – wyjaśnia Tibor Szava, Dyrektor ds. technicznych w Power Security Systems Ltd.

Firma Grenton dołączyła do grona ponad 30, które weszły na rynek Węgier z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Od początku naszej działalności na węgierski wprowadziliśmy firmy z takich branż jak spożywcza czy budowlana. Teraz skupiamy się na sektorze medycznym, szczególnie w kontekście nowych przetargów na dostawy sprzętu dla budapesztańskich szpitali. Nadal aktywnie wspieramy firmy spożywcze. W tym roku mamy już na koncie organizację stoiska narodowego na targach SIRHA w Hungexpo – podsumowuje Marcin Karaskiewicz, ekspert PAIH.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij