Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 lutego 2020

Wizytacja największych w regionie targów branży HORECA

W dniach 7-10 lutego br. w Metropolitan Expo, największym centrum ekspozycyjnym w Atenach odbyły się Międzynarodowe Targi HORECA.

Targi HORECA


Turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodów Grecji. W ostatnich latach przyczyniała się do wzmocnienia greckiej gospodarki dotkniętej recesją i działała jako siła napędowa zmniejszając poziom bezrobocia. W 2016 roku rząd grecki wprowadził nową politykę turystyczną, która ma w założeniach wydłużenie sezonu turystycznego, promowanie alternatywnych form turystyki, otwarcie nowych rynków, promocję nowych greckich destynacji oraz oferuje podwyższenie jakości infrastruktury i usług. Ponadto sektor turystyki jest jednym z nielicznych obszarów zainteresowania inwestorów, który, ze względu na swoje znaczenie, może funkcjonować jako kluczowy czynnik wzrostu gospodarki Grecji. Ze względu na rozproszenie destynacji turystycznych w całej Grecji turystyka odgrywa kluczową rolę w dochodzie narodowym w wielu regionów. Duże znaczenie ma fakt, że głównym produktem turystycznym Grecji jest sezonowa oferta wakacji Sun & Sea, która stanowi największy europejski rynek produktowy.


Targi HORECA


Turystyka grecka jest działalnością generującą m.in. zapotrzebowanie na produkty i usługi dla sektora HORECA, który opiera się na dostawach, niemal w całości z importu. Dlatego jest to doskonały rynek dla polskich specjalności eksportowych. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta. Grecki rynek żywności oraz przemysł gastronomiczny są najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. Występuje tu niewątpliwy związek z turystyką, dlatego dostawy asortymentu HORECA dotyczące żywności, wyposażenia hoteli i restauracji to szansa dla polskiego eksportu. Grecja posiada 40 tys. obiektów zakwaterowania, 6.5 tys. firm - importerów i dystrybutorów, 4 tys. oddziałów w posiadaniu 30 sieci supermarketów, 4,5 tys. pojedynczych supermarketów, 30 tys. minimarketów, 65 tys. firm cateringowych, 25 tys. lokali gastronomicznych Snack Cafe. Prognozy na dalszy wzrost polskiego eksportu w dostawach HORECA są bardzo optymistyczne.


Targi HORECA


W dniach 7-10 lutego br. w Metropolitan Expo, największym centrum ekspozycyjnym w Atenach odbyły się Międzynarodowe Targi HORECA. Odbywające się każdego roku targi HORECA są jednym z największych wydarzeń branżowych w Grecji obejmujących cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni jak również napoje i artykuły spożywcze). Targi HORECA jako największe w Grecji i na Bałkanach wydarzenie branży hotelarskiej - od lat stanowią wyjątkową okazję do nawiązania kontaktów z producentami i dostawcami rozwiązań dla biznesu. Podczas wizytacji targów ZBH Ateny odbyło szereg rozmów B2B z największymi sieciami i dystrybutorami greckimi.


Targi HORECA


Wszystkie polskie firmy branży HORECA zapraszamy do współpracy!Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij