Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 lutego 2020

Branża motoryzacyjna w Azerbejdżanie

Branża motoryzacyjna jest drugim co do wielkości w segmencie konsumenckim w Azerbejdżanie po rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich trzech lat podjęto wiele decyzji w kraju, które mają wpływ na rynek samochodowy. Tak więc w 2014 r. Bank Centralny podjął decyzję o zabezpieczeniu kredytów na rynku samochodowym, co wpłynęło na alokację kredytów w tym sektorze. Następnie przyjęto nowe standardy ochrony środowiska. Te i inne decyzje miały znaczący wpływ na rynek motoryzacyjny.

Obecnie istnieją dwie fabryki produkcji samochodów osobowych w Azerbejdżanie - nachiczewańska fabryka samochodów (znak towarowy NAZ-Lifan) i azerbejdżańsko-irańska fabryka produkcji samochodów w dzielnicy przemysłowej Neftchala, gdzie produkowane są samochody Khazar. Również w kraju jest Gadzińska Fabryka Produkcji Samochodów, na bazie której produkowanych jest wiele ciężarówek firm białoruskich i rosyjskich. Budowa zakładu motoryzacyjnego rosyjskiej grupy GAZ wraz z azerbejdżańską firmą Azermash ma zostać ukończona w drugiej połowie 2020 roku w strefie przemysłowej Hajigabul.

Taryfy celne na import samochodów do Azerbejdżanu: www.az-customs.net

W Azerbejdżanie jest większe zainteresowanie importem towarów branży motoryzacyjnej z takich krajów jak Turcja, Ukraina, Niemcy. Firmy azerbejdżańskie, w tym największa firma Stuttgart współpracują z takimi polskimi firmami, jak Denckermann, Kamoka itd.

Rekomendowane produkty handlowe:

  1. filtry do samochodów (oleju, wody, paliwa),
  2. klocki hamulcowe,
  3. aksesoria.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij