Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
14 stycznia 2020

Podpisanie umowy pomiędzy polską firmą INFIS Company a kanadyjskim M-C Dairy Co Ltd

23 grudnia 2019 r. w Konsulacie Generalnym RP w Toronto została podpisana umowa dotycząca zakupu polskiej linii technologicznej do produkcji wyrobów mleczarskich typu "twaróg" oraz "serek wiejski". Umowa opiewająca na kwotę 1,7 mln CAD podpisano w obecności kanadyjskiej minister ds. małych przedsiębiorstw, promocji eksportu i handlu międzynarodowego pani Mary Ng.

INFIS CompanyFot.: Konsulat Generalny RP w Toronto


Trwającym prawie 2,5 roku negocjacjom sprzyjało wejście w życie umowy CETA znoszącej cła na eksport z Polski materiałów wyposażenia linii produkcyjnej. Zainstalowanie, przeszkolenie z obsługi i serwis maszyn zostanie wdrożony przez stronę polską. Na zakończenie całego projektu przewidziano najbliższe dwa lata.

Misją spółki INFIS Company jest dostarczanie klientom szerokiej gamy najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie urządzeń i instalacji dla sektora przetwórstwa spożywczego spełniających wszelkie wymogi bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Firma powstała w Olsztynie w 2014 roku i posiada zakład produkcyjny o łącznej powierzchni 1200 m2, wyposażony w sprzęt najnowszej generacji taki jak laser do cięcia blach, centra obróbcze oraz specjalistyczną linię technologiczną do produkcji wszelkiego rodzaju zbiorników o pojemnościach nawet do 500.000 litrów.

M-C Dairy Co Ltd to firma z Toronto produkująca najwyższej jakości wyroby typu: sery, śmietana, masło, kefiry, jogurty oraz inne produkty wyprodukowane w 100% z kanadyjskiego mleka. Firma kontynuuje starą polską i ukraińską tradycję produkcji wyrobów mleczarskich i cieszy się dużą popularnością na terenie Ontario, a produkty firmy dostępne są zarówno w lokalnych sklepach spożywczych, jak i największych sieciach handlowych typu: Costco, No Frills, Loblaws, Metro Food Basics, Sobeys, FreshCo, Highland Farms, Yummy Market oraz Starsky Fine Foods.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij