Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 grudnia 2019

Polskie startupy szykują się na ekspansję z PAIH

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) wyłoniła finalistów konkursu „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”. 9 grudnia br. w Sali Kolumnowej odbyła się prezentacja zwycięskich projektów.

Spotkanie otworzył  Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

Konkurs Startupy w Pałacu wyłoni zwycięzców, którzy będą mieli możliwość realizowania się w obrocie zagranicznym jeszcze bardziej niż dotychczas. Chcemy stworzyć dla tych firm jeszcze większe możliwości otwarcia się na rynki zagraniczne. To są firmy, które już mają za sobą sukces w ekspansji. Zakładamy, że w dalszym ciągu swoimi projektami, pomysłami, swoim sposobem działania są tak innowacyjne, że mają szansę na dalszy dynamiczny rozwój i być może w perspektywie przestaną być startupami, a staną się w pełni rozwiniętymi firmami. Jestem wdzięczny Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na czele z Panią Prezes za zaangażowanie w realizację konkursu - powiedział Prezydent RP.Kapituła Konkursu wskazała dziesięć startupów, które otrzymały z rąk pełniącej obowiązki Prezes PAIH Grażyny Ciurzyńskiej nominacje do nagrody głównej.

 

startupy_w_palacu_foto_2_www

Pragnę serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu nowatorskich, odważnych pomysłów i wręczyć w imieniu Kapituły Konkursu nominacje na dowód uznania pracy i zaangażowania. Państwa działalność  przyczynia się do innowacyjnego rozwoju gospodarczego Polski i jest wzorem przedsiębiorczości – powiedziała Grażyna Ciurzyńska, p.o. Prezes PAIH.Laureatami konkursu zostało pięć startupów. Zwycięzcy otrzymali Dyplom Prezydenta RP oraz „Bilet do ekspansji” na misję biznesową. Fundatorem i organizatorem nagrody jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Podczas uroczystości mieli również okazję do zaprezentowania swoich dotychczasowych osiągnięć oraz międzynarodowych doświadczeń. 

Projekt „Startupy w Pałacu” wpisuje się w działania PAIH w zakresie umiędzynarodowienia polskich innowacyjnych przedsięwzięć. Mam nadzieję, że ufundowane przez nas w konkursie nagrody w postaci organizacji misji biznesowych przyczynią się do zwiększenia aktywności startupów na arenie międzynarodowej oraz będą krokiem milowym na drodze do ekspansji – podkreśliła Grażyna Ciurzyńska, szefowa PAIH.

startupy_w_palacu_foto_3_www

Prezydent RP Andrzej Duda i Prezes PAIH Grażyna Ciurzyńska w gronie laureatów konkursu Startupy w Pałacu_EKSPANSJA

 

Zwycięzcy konkursu „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”

  • Alphamoon – firma zapewnia usługi z zakresu poprawionej efektywności biznesowej oraz większą kontrolę nad procesami, zmniejszony czas i zużycie zasobów, lepsze zrozumienie poprzez transfer wiedzy, najlepiej wykwalifikowany i doświadczony zespół, dostęp do najnowocześniejszych technologii. Alphamoon działa na trzech zasadniczych polach: AI, Data Science, Consulting.
  • Challenge Rocket - firma zajmuje się łączeniem najbardziej utalentowanych technicznie osób z firmami, które potrzebują usług informatycznych. Podmiot skupia społeczność programistów, inżynierów, naukowców i miłośników technologii. Pomaga ponadto firmom wdrażać rekrutację zorientowaną na wyzwania za pomocą narzędzi oceny opartych na sztucznej inteligencji dla programistów i inżynierów.
  • Fluence - młoda spółka technologiczna założona w 2016 r. w celu komercjalizacji laserów femtosekundowych oraz innych urządzeń optoelektronicznych z dużym nastawieniem na sprzedaż na rynek międzynarodowy. Głównym produktem firmy są lasery femtosekundowe, czyli urządzenia emitujące impulsy światła laserowego. Posiadają one unikalne cechy, które umożliwiły postęp w wielu dziedzinach nauki, przemysłu i medycyny.
  • Handerek Technologies - firma technologiczna, której misją jest dostarczanie innowacyjnych, zrównoważonych i zyskownych rozwiązań dla wyzwań związanych z globalnym problemem odpadów. Główna kompetencja Handerek Technologies to technologia, która produkuje rafinowane paliwa silnikowe z nienadających się do recyklingu odpadów. Firma stworzyła przełomową, opatentowaną technologię, która w niskociśnieniowym procesie przekształca nieprzetwarzalne odpady plastikowe w całkowicie rafinowane frakcje oleju napędowego i benzyny.
  • Syntoil - startup opracował nowoczesną, ekologiczną technologię utylizacji zużytych opon. Celem działalności jest dążenie do jak największego przywracania do obiegu zużytych opon. Projekt firmy wspiera środowisko – w procesie nie występują niekontrolowane emisje gazów i pyłów, które powstają przy procesie tradycyjnym, głównie przez to, że nie otwierane są reaktory, żeby załadować albo wyładować surowiec.

 


Alphamoon

Challenge Rocket

Fluence

Handerek Technologies

Syntoil

 

Finaliści konkursu „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”:

Alphamoon, Blebox, Challenge Rocket, Fluence, Handerek Technologies, Microlens, Scanway, SensDx, Syntoil, Warsaw Genomics.

 

startupy_w_palacu_foto_1_www

Nominacje wręczyła Grażyna Ciurzyńska, p.o. Prezes PAIH

 


„Startupy w Pałacu” to cykliczne wydarzenie z udziałem Prezydenta RP. Projekt ma na celu wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju. Dotychczas odbyło się pięć edycji tego projektu. Tegoroczna zorganizowana została we współpracy z PAIH pod nazwą „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”.***


Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest punktem pierwszego kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa na rzecz promocji Polski i polskiej gospodarki. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz polską myśl technologiczną. Pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również inwestycje bezpośrednie polskich i zagranicznych firm - ważny element zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.


Załączniki:

 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij