Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
28 listopada 2019

Polskie Dni w 600 gruzińskich sklepach

Od 28 listopada do 12 grudnia w gruzińskich supermarketach będą gościć polskie produkty. Akcję promocyjną przygotowało biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Tbilisi.

Aż 600 gruzińskich partnerów PAIH, w tym: sieci handlowe (FMCG), sieci apteczno-drogeryjne i magazyny budowlane będą promować polskie produkty w swoich sklepach w Tbilisi i na terenie całej Gruzji od 28 listopada do 12 grudnia.

Akcja promocyjna będzie odbywać się poprzez specjalnie przygotowane wydarzenia: degustacje i promocje polskich produktów, rozdawanie ulotek, quizy dot. wiedzy o Polsce z nagrodami, informacje w gazetkach, mediach społecznościowych itp. Jednak najważniejszym przekazem wydarzenia będzie dokładne oznaczenie na półkach sklepowych polskich produktów poprzez specjalnie zaprojektowane materiały promocyjne z logo Polskich Dni - tłumaczy Karolina Zaręba, kierowniczka biura handlowego PAIH w Tbilisi. Jak wyjaśnia szefowa przedstawicielstwa PAIH w stolicy Gruzji, dla polskich producentów, których produkty nie znalazły się jeszcze na gruzińskich półkach, Agencja przygotowała specjalne wydarzenie z udziałem największych gruzińskich importerów, dystrybutorów oraz przedstawicieli sieci handlowych. „Polscy producenci będą mieli okazję do zaprezentowania oferty na specjalnie przygotowanych stoiskach oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z potencjalnymi partnerami gruzińskimi” - mówi Karolina Zaręba z PAIH.

Akcję promocyjną uzupełni kulinarne show i koncert polskiej muzyki klasycznej - dodaje szefowa ZBH Tbilisi.

Polska do Gruzji sprzedaje głównie wyroby farmaceutyczne i chemię gospodarczą, kosmetyki maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble i mięso. W 2018 roku wielkość handlu z tym kaukaskim partnerem wyniosła ok. 560 mln zł, znaczną część stanowił polski eksport - 488 mln zł.


logo_pl_days_gruzja_

Logo Polskich Dni w Gruzji


Polska Agencja Inwestycji i Handlu to punkt pierwszego kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa na rzecz promocji Polski i polskiej gospodarki. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz polską myśl technologiczną. Pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również inwestycje bezpośrednie polskich i zagranicznych firm - ważny element zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij