Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 listopada 2019

Cudzoziemcy będą mogli zmienić status wizy podczas pobytu w Wietnamie

Wietnamskie Zgromadzenie Narodowe głosowało za poprawkami do prawa imigracyjnego, po raz pierwszy pozwalając odwiedzającym na zmianę statusu wizy i przedłużenie pobytu w Wietnamie bez konieczności wyjazdu z kraju.

Poprawka została zatwierdzona przez przeważającą 83 procent ustawę o wjeździe, wyjeździe, tranzycie i pobycie cudzoziemców. Ustawa wejdzie w życie 1 lipca przyszłego roku, umożliwiając odwiedzającym złożenie wniosku o zmianę wizy w wielu okolicznościach.

Odwiedzający, którzy mogą udowodnić, że są inwestorami lub przedstawicielami organizacji zagranicznych dokonujących legalnych inwestycji w Wietnamie, będą mogli zmienić cel wizyty podczas pobytu w tym kraju. Członkowie rodziny zaproszonych również będą mieli tę samą przewagę.

Pracownicy zagraniczni, którzy otrzymują oferty pracy w Wietnamie lub wjeżdżają do kraju na podstawie e-wizy, będą mogli zmienić swój status wizowy, o ile będą mieli pozwolenie na pracę lub potwierdzenie, że są zwolnieni z zezwolenia na pracę. Poprawki te stanowią przełomową zmianę w polityce, ponieważ zagraniczni goście muszą obecnie wyjechać z kraju, jeśli chcą odnowić swoją wizę.

Źródło: https://vovworld.vn/Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij