Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 listopada 2019

Projekt inwestycyjny firmy FLYARGO w Meksyku

W sierpniu br. zgłosiła się do ZBH Meksyk polska firma z sektora lotniczego FLYARGO z Wolicy koło Warszawy i zaprezentowała nam swój projekt inwestycyjny, który chce rozwinąć na rynku meksykańskim.

Projekt FLYARGO


Firma zgłosiła się do Ambasady Meksyku w Polsce, następnie Ambasada skontaktowała się z Meksykańską Agencją do Współpracy Międzynarodowej - AMEXCID z Meksykańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych by w końcu projekt trafił do ZBH Meksyk.


Projekt FLYARGO


Pierwsze spotkanie organizacyjne i informacyjne dot. rozwoju tego projektu inwestycyjnego odbyło się we wrześniu w ZBH Meksyk. Polscy i meksykańscy przedsiębiorcy odpowiedzialni za projekt przedstawili plan działań p. Ambasadorowi Maciejowi Ziętarze z Ambasady RP w Meksyku i p. Kierownik Patrycji Staszewskiej. W pierwszym etapie odbyły się spotkania na federalnym szczeblu rządowym w Mieście Meksyk a następnie na szczeblu regionalnym w stanach Nuevo León, Jukatan i San Luis Potosi. We wszystkich spotkaniach z gubernatorami stanów uczestniczyli Ambasador Maciej Ziętara i Kierownik ZBH Meksyk Patrycja Staszewska.


Projekt FLYARGO


Czy zajmuje się firma FLYARGO?

Najważniejszym celem firmy jest nadanie całkowicie nowego znaczenia słowu "latać". FLYARGO chce odejść od stereotypowej opinii na temat zakupu lub wynajmu ultralekkich i lekkich samolotów, dlatego firma postanowiła wdrożyć innowacyjny projekt szkoły i salonu lotniczego. Firma wierzy, że bycie pilotem lub właścicielem statku powietrznego jest możliwe dla wszystkich. FLYARGO to szansa na własny helikopter lub wiatrakowiec w cenie luksusowego samochodu. Produkowane przez firmę wiatrakowce są bezpośrednią kontynuacją wiatrakowców spod marki Xenon. Ulepszone i unowocześnione maszyny latające Xenon tworzą kierunek przyszłości wiatrakowców. W swojej ofercie firma posiada wiatrakowce 2, 3 i 4 osobowe. Każdy model FLYARGO może być skonfigurowany według indywidualnych potrzeb. Wiatrakowiec FLYARGO jest symbolem indywidualizmu i klasą samą w sobie. Jego stylistyka porusza nawet w bezruchu. Kto zajmie miejsce za sterami FLYARGO, będzie znał tylko jeden kierunek: do góry. FLYARGO jest maszyną o niesamowitych możliwościach. Materiały, z których jest wykonany, zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu. Szczególnie ważna jest kabina wykonana z włókna węglowego, która zapewnia maksymalną wytrzymałość, jednocześnie charakteryzując się najmniejszą możliwą masą. Całość dopełnia silnik firmy ROTAX, który pozwala na ośmiokrotne okrążenie Ziemi. Dzięki swoim zaletom wiatrakowce wykorzystywane są przez najwyższej klasy ekspertów w lotnictwie cywilnym, wojsku, policji i straży pożarnej, a także w rolnictwie i geodezji.


Projekt FLYARGO


Fabryka w Meksyku

Firma FLYARGO jest zainteresowana usytuowaniem fabryki w Meksyku. Wiatrakowce polskiej technologii będą składane na rynku meksykańskim. Projekt będzie inwestycją w wysokości 200 mln PLN i wygeneruje 300 miejsc pracy. Na początku listopada br. p. Ambasador Ziętara, p. Staszewska z ZBH Meksyk i przedsiębiorcy udali się na spotkania do Monterrey, Meridy i San Luis Potosi, aby rozpocząć negocjacje dot. zachęt dla inwestorów i w celu analizy strategii sektora lotniczego w tych stanach. Spotkania odbyły się z gubernatorami stanów, którym towarzyszyli Ministrowie z Regionalnych Ministerstw ds. Rozwoju Inwestycji i Współpracy Międzynarodowej. Analizy stanów Nuevo Leon, Jukatanu i San Luis Potosi rozpoczęły się 4 listopada i ten etap zakończył się 13 listopada ostatnią wizytą w stanie San Luis Potosi. Największą uwagę firmy przyciągnęły zachęty dla inwestorów, które zaoferował gubernator stanu Jukatan Mauricio Vila Dosel. FLYARGO jest poważnie zainteresowane otworzeniem fabryki na Jukatanie. W dniach 22 i 23 listopada br. gubernator Jukatanu wyraził swoje najgłębsze zainteresowanie projektem i złożył wizytę firmie FLYARGO w Wolicy koło Warszawy (do obejrzenia: relacja z wizyty). Firma w ciągu najbliższych 6 miesięcy chce wystartować z projektem na rynku meksykańskim, który będzie centrum sprzedaży dla Ameryki Północnej i całej Ameryki Łacińskiej. Firmie FLYARGO życzymy sukcesów na rynku meksykańskim i mamy nadzieję, że wszystkie drogi prowadzą na Jukatan.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij