Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 listopada 2019

Port Baku stał się pierwszym "zielonym portem" w regionie Morza Kaspijskiego

Port Baku stał się pierwszym portem w regionie Morza Kaspijskiego, który otrzymał certyfikat Systemu Oceny Środowiskowej portu - "EcoPorts", wydany przez Europejską Organizację Portów Morskich (ESPO).

System ekologicznej ekspertyzy portu to europejski standard systemu zarządzania środowiskowego portu, który podnosi świadomość ekologiczną i pomaga portom osiągać cele zrównoważonego rozwoju oraz zachęca do korzystania z zaawansowanych technologii.

- Utworzenie portu w Baku jako jednego z EcoPort uosabia autentyczną wiarę w bezpieczną dla środowiska i zrównoważoną przyszłość. Nagroda ta jest wynikiem ciężkiej pracy personelu Portu Baku i jego europejskich partnerów w ciągu ostatnich trzech lat. Dzięki polityce środowiskowej port w Baku planuje nadal służyć za przykład dla innych portów w regionie - powiedział Taleh Ziyadov, dyrektor generalny Portu Baku, w ramach ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 16 października w Oslo.

Z kolei sekretarz generalny ESPO Isabel Rikbost pogratulowała Portowi Baku otrzymania certyfikatu. - Po otrzymaniu tego certyfikatu port nie tylko otwiera nowe możliwości, ale sieć EcoPorts rozwija się teraz na Wschód - powiedziała Rikbost.

Według informacji obecnie 34 porty europejskie mają status EcoPorts, w tym porty w Rotterdamie i Barcelonie. Port Baku ściśle współpracował z Unią Europejską w celu poprawy wydajności operacyjnej, zarządzania portami, polityki ochrony środowiska i zarządzania ryzykiem.

Port Baku jest najstarszym i największym portem morskim na wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Przez wiele stuleci port w Baku służył jako połączenie między Wschodem i Zachodem, a także starożytny Jedwabny Szlak, jak również korytarz transportowy Północ-Południe, łączący Europę Północną i Rosję z Bliskim Wschodem i Azją Południową.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij