Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
24 września 2019

Linia kolejowa Xi’an-Baku zostanie przedłużona do Polski

W programie znajduje się kwestia przedłużenia trasy pociągu blokowego "Xi'an-Baku" do euroterminalu Sławków w Polsce - podczas trzeciego forum gospodarczego kolei w Krakowie powiedział o tym szef spółki córki Koleje Azerbejdżańskie, ADY Kontener- Natig Jafarov.

Według niego, celem testowania, firma z powodzeniem przetransportowała kontener z terminalu Sławków do stacji Astara w Iranie.

Obecnie trasa pociągów kontenerowych Xi’an-Baku została przedłużona do Ukrainy i Turcji. W porządku obrad jest kwestia przedłużenia trasy do euroterminalu Sławków. Jak podkreśla N. Jafarov, planowane jest także uruchomienie regularnych pociągów blokowych na trasie Sławków-Baku-Azja Środkowa.

Należy zaznaczyć, że uczestnicy wydarzenia podkreślili znaczenie kroków, mających na celu zwiększenie natężenia ruchu kontenerowego wzdłuż międzynarodowego szlaku transportowego przez Morze Kaspijskie, co oznacza utworzenie nowej infrastruktury, uruchomienie statków dowożących na linii oraz modernizację systemu kontroli.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij