Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
3 września 2018

ZBH Bogota na Kongresie Andi

16-17 sierpnia 2018 r. w Cartagenie odbył się Kongres Andi, jedna z większych konferencji sektora publicznego i prywatnego w Kolumbii. ZBH Bogota reprezentowało PAIH na Kongresie, zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z wydarzenia.

Kongres Andi


ZBH Bogota uczestniczyło w Kongresie Andi - La Asociación Nacional de Empresarios de Colombia, czyli Narodowe Stowarzyszenie Kolumbijskich Przedsiębiorców - zorganizowanym w Cartagenie w dniach 16-17 sierpnia 2018 r. Kongres Andi zrzesza sektor publiczny z sektorem prywatnym, obecne były duże przedsiębiorstwa takie jak np.: Bancolombia, Ecopetrol, XP Securities, Boston Consulting Group i PAVCO, jak również startupy.


Kongres Andi


Sektor publiczny reprezentowany był przez Ministrów nowowybranego Prezydenta Ivana Duque, który pod koniec kongresu wygłosił przemowę o ulepszeniu środowiska biznesowego w Kolumbii, przedstawił postęp wzrostu kolumbijskiej gospodarki oraz wyzwania stojące przed przedsiębiorcami w kraju. Ministrowie byli panelistami w wielu dyskusjach panelowych podczas kongresu, między innymi na temat sytuacji gospodarczej w Kolumbii, rozwoju sektora IT w kraju oraz jego promocji zagranicą oraz na temat innowacji, którą wykazują się kolumbijscy przedsiębiorcy.


Kongres Andi


Debatowano o konkurencyjności kolumbijskiej gospodarki oraz sposobach aby ją ulepszyć, jak na przykład likwidacja biurokracji, zróżnicowanie eksportów oraz inwestycję w innowacyjne projekty, zwłaszcza w sektorze rolniczym oraz IT. Na kongresie przemawiali również reprezentanci świata nauki, którzy prezentowali przyszłość miast oraz postęp w sztucznej inteligencji oraz jej wpływ na świat biznesu oraz zatrudnienie.


Kongres Andi


Podczas kongresu, reprezentanci ZBH Bogota nawiązali wiele kontaktów w kolumbijskim środowisku biznesowym, co z pewnością pomoże w nagłaśnianiu działań biura oraz zwiększeniu zasięgu działań w celu nawiązania współpracy pomiędzy polskimi oraz kolumbijskimi przedsiębiorcami. Udział w kongresie był niesamowitą okazją do przedstawienia naszych działań w Kolumbii, które spotkały się ze sporym zainteresowaniem ze strony kolumbijskich przedsiębiorców, zwłaszcza z branży kosmetycznej oraz IT. ZBH Bogota planuje nawiązać współpracę z zainteresowanymi firmami oraz zaproponować im połączenie sił z polskimi przedsiębiorcami nastawionymi na ekspansję do Kolumbii.


  • Udostępnij:

Najbliższe wydarzenia

Digital ICT Week 2021
13 września 2021
ITM INDUSTRY EUROPE 2021
31 sierpnia 2021
PAIH FORUM BIZNESU 2019

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij