Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 sierpnia 2019

Omówiono sposoby dalszego ułatwiania otwierania firm w Azerbejdżanie

Centrum Analiz Reform Gospodarczych i Komunikacji omówiło plan reform, który jeszcze bardziej ułatwi proces otwierania działalności gospodarczej w Azerbejdżanie, a tym samym zapewni dalszy wzrost pozycji kraju w międzynarodowych rankingach, w szczególności w Doing Business.

Dyrektor wykonawczy Centrum, Vusal Gasimly, zauważył, że prace nad informowaniem o wdrożeniu nowego systemu elektronicznej rejestracji działalności gospodarczej w Azerbejdżanie na szczeblu międzynarodowym i lokalnym będą kontynuowane w drugiej połowie 2019 r.

Podczas dyskusji podkreślano również, że priorytetem planu jest praca z podmiotami gospodarczymi.

- Tak więc przeanalizowane zostaną wyniki szkoleń i spotkań dla przedsiębiorców na temat nowego systemu elektronicznego w pierwszej połowie 2019 r. - powiedział Gasimli.

Zostanie przygotowana lista stowarzyszeń publicznych, stowarzyszeń biznesowych i koordynatorów w odpowiednich obszarach w celu szerszego zapoznania się z informacjami na temat reform dotyczących zakładania działalności gospodarczej.

Należy zauważyć, że Azerbejdżan zajął 25. miejsce w rankingu Grupy Banku Światowego Doing Business - 2019. W 2018 r. kraj zajmował tylko 57. pozycję.

Według rankingu na ten rok Azerbejdżan zajmuje 9. miejsce wg wskaźnika "Rejestracja przedsiębiorstw", 17. miejsce - "Rejestracja nieruchomości", na 22. miejscu - "Uzyskiwanie pożyczek", na 2. miejscu - "Ochrona inwestorów mniejszościowych", na 28. miejscu - "Podatki".

W bieżącym raporcie podkreślono, że Azerbejdżan znajduje się na liście krajów o najbardziej znaczącej poprawie gospodarczej.

Autorzy raportu podkreślają, że Azerbejdżan wdrożył rekordową liczbę reform (8), mających na celu uproszczenie biznesu w latach 2017-2018 wśród 10 gospodarek, które wykazały znaczną poprawę.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij