Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 sierpnia 2019

Parki przemysłowe, osiedla i agroparki otwierają nowe możliwości rozszerzenia produkcji w Azerbejdżanie

Tworzenie parków przemysłowych, osiedli i parków rolniczych stwarza wspaniałe nowe możliwości tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw i rozszerzania produkcji produktów zorientowanych na eksport. Azerbejdżan ma 5 parków przemysłowych - Park Chemiczny w Sumgaicie, Park Przemysłowy w Balakhani, Mingachevir, Garadagh i Pirallahi.

W tych parkach zarejestrowano ponad 40 rezydentów, z których 24 już rozpoczęło produkcję. Minister Gospodarki Azerbejdżanu Shanin Mustafayev powiedział, że kolejne dziesięć parków rozpocznie działalność do końca bieżącego roku.

Rezydenci parków przemysłowych mają ulgi podatkowe i celne, co stanowi dobry początek rozwoju biznesu. Tak więc rezydenci parków są zwolnieni z podatku od nieruchomości, gruntu, podatku dochodowego przez 7 lat od daty rejestracji, VAT i ceł na import maszyn i urządzeń technologicznych.

W sumie w parkach i osiedlach przemysłowych utworzono ponad 11 000 miejsc pracy, a kolejne 3000 mają zostać otwarte.

Ponadto trwają prace nad utworzeniem agroparków, które wraz z rozwiązywaniem problemów związanych z zatrudnieniem w regionach odegrają ważną rolę w produkcji produktów rolnych ukierunkowanych na eksport.

W planach jest utworzenie 51 parków rolnych, 22 już działają, a do końca roku planowane jest otwarcie kolejnych 11. W wyniku tego programu powstanie ponad 4000 nowych miejsc pracy.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij