Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
16 sierpnia 2019

Poseł Parlamentu Aydin Huseynov: W pierwszej połowie bieżącego roku Azerbejdżan osiągnął poważny sukces

W 2019 r. gospodarka Azerbejdżanu rozwija się w przyspieszonym tempie i zgodnie ze wskaźnikami z pierwszej połowy roku odnotowano wzrost o 2,4%.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy sektor poza naftowy wzrósł o 3,2%, przemysł poza naftowy o 15,7%, rolnictwo o 13%, co jest rekordowo wysokim wynikiem.

- Jest to bardzo dobrym wskaźnikiem, ponieważ kryzys gospodarczy w 2015 r. dotknął wszystkie kraje. Ale w wyniku reform gospodarczych nasz kraj wyszedł z tego stanu z minimalnymi konsekwencjami i ponownie postawił stopę na ścieżce rozwoju. Dziś w naszym kraju poczyniono znaczne postępy we wzmacnianiu stabilności makroekonomicznej, zwiększaniu produkcji i eksportu w sektorze poza naftowym, zrównoważonym rozwoju regionów, tworzeniu otoczenia dla biznesu i inwestycji, które są obszarami priorytetowymi polityki gospodarczej - powiedział Aydin Huseynov.

Poseł zaznaczył, że obrót towarowy wzrósł o ponad 20%, eksport produktów poza naftowych o 15%, inflacja wyniosła 2,5%, a dochody gospodarstw domowych wzrosły o 6,6%. Oprócz tego rezerwy walutowe Azerbejdżanu osiągnęły rekordowy poziom 49 miliardów dolarów.

- Trwające reformy i osiągnięte wyniki pokazują, że Azerbejdżan z powodzeniem zakończy rok 2019 - podkreślił Huseynov.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij