Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 sierpnia 2019

ZBH Mumbaj na targach meblarskich INDEX w Nowym Delhi

W tegorocznej edycji targów po raz pierwszy wzięła udział polska firma Meblohand.

Index Delhi


31. edycja targów INDEX organizowana przez Universal Media Group odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2019 r. w Nowym Delhi. Targi kierowane są do firm związanych z architekturą, wystrojem wnętrz, projektowaniem użytkowym, szeroko pojętym designem.


Index Delhi


Po raz pierwszy w targach meblarskich wzięła udział polska firma PPHU Meblohand. Firmę od początku wspierało ZBH Mumbaj. Przedstawiciele biura byli obecni na stoisku firmy. Firma PPHU Meblohand miała swoje stoisko w Hali nr 11, D-15. Katalog firmy dostępny jest tutaj.


Index Delhi


Prezentację poczas pierwszego dnia targów nt. polskiego sektora meblarskiego miała kierownik ZBH Ada Dyndo.


Index Delhi


Kolejna edycja targów odbędzie się 4-7 czerwca 2020 r. w Mumbaju i 24-26 lipca w Nowym Delhi. Zapraszamy do udziału!

* * *

Branża meblarska jest silnie rozwijającą się branżą w Indiach na co wpływ mają m.in. ciągły rozwój rynku mieszkaniowego i nieruchomości; zmiany demograficzne, a w konsekwencji zmiany stylu życia i wzrost wydatków na meble przez młode pokolenie; bardzo dynamiczny rozwój przemysłu hotelarskiego; popularyzacja sprzedaży online; wejście na rynek światowych graczy, np. IKEA w 2018 r. Dodatkowo zmiany w sposobie produkcji i handlu meblami w Indiach to okazja dla inwestorów, którzy do tej pory nie rozważali eksportu bądź bezpośrednich inwestycji w tym kraju.

Istotnym czynnikiem pobudzającym zmiany w sektorze jest sprzedaż mebli online prowadzona przez takie firmy jak Urban Ladder (od lipca 2012), Pepperfry (od stycznia 2012) i Fabfurnish (od marca 2012) oferujące jakościowe produkty w niższych cenach. Zauważając trend rynkowy, firmy takie jak Amazon i Flipkart (2015 r.) rozszerzyły swoją ofertę włączając meble do sprzedaży online. Obecnie sprzedaż internetowa to niewiele ponad 1 proc. wszystkich sprzedaży mebli, lecz przewidywane jest, że w ciągu dekady może przejąć nawet 7-9 proc. rynku.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w sektorze nieruchomości w Indiach, rządowa inicjatywa "Mieszkalnictwo dla wszystkich do 2022" (Housing for All by the year 2022) oraz projekt rozwoju "100 inteligentnych miast" (100 Smart Cities) to niektóre czynniki, które ożywią sektor nieruchomości i budownictwa. Przyczynią się również do wzrostu zapotrzebowania na meble gospodarstwa domowego oraz meble biurowe.

* * *

Więcej informacji o targach INDEX znajduje się na stronie internetowej oraz w broszurze przygotowanej przez organizatorów.

Kontakt do organizatorów:
Lari Warji
Business Development Manager
lari@ueindia.com
+91 98207 41189
UMG INDEX TRADEFAIRS PVT.LTD
401,Sanskriti Park M : +91 98207 41189
50 B, Mahakali Caves Road
Mumbai 400093
www.indexfairs.com


Załącznik:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij