Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
29 lipca 2019

Spotkanie sekretarza centralnego komitetu ludowego z przedsiębiorcami Strefy Przemysłowej Long Hau

24 lipca 2019 r. pan Pham Van Ranh, sekretarz centralnego komitetu ludowego i przewodniczący rady ludowej prowincji Long An, spotkał się z ponad dwustoma firmami ze strefy przemysłowej Long Hau w dzielnicy Can Giuoc w Wietnamie.

LongHau


Strefa przemysłowa Long Hau dysponuje obecnie 186 projektami produkcyjnymi i biznesowymi, z których 79 to projekty krajowe o łącznej wartości 6 278 mld VND oraz 107 zagranicznymi projektami inwestycyjnych o łącznym kapitale 578 mln USD. Projekty przemysłowe i inwestycyjne w strefie przemysłowej Long Hau obejmują takie sektory jak: sprzęt medyczny, farmaceutyka, elektryczność, elektronika, telekomunikacja, żywność, tekstylia, materiały rolnicze, materiały budowlane itp.

Aby zaspokoić potrzeby życiowe ponad 20 000 pracowników pracujących w Strefie przemysłowej Long Hau, spółka akcyjna Long Hau, razem z innymi przedsiębiorstwami zbudowała i uruchomiła sieć sklepów spożywczych, restauracji, budynków mieszkalnych, placówek zdrowotnych oraz strefy rekreacyjne dla pracowników. W strefie przemysłowej ma swoje oddziały również 5 banków, które obsługują krajową i międzynarodową działalność kredytową oraz znajdują się bankomaty dla pracowników.


LongHau


Podczas konferencji firmy przedstawiły też udogodnienia i trudności inwestycji w działalność produkcyjną i biznesową w Strefie przemysłowej Long Hau. Zdaniem przedstawicieli firm, Strefa przemysłowa Long Hau dysponuje gruntem o powierzchni ponad 800 hektarów, infrastrukturą, zwłaszcza w zakresie transportu, energii elektrycznej, wody i kompletnej komunikacji, aby zaspokoić potrzeby produkcji gospodarczej, stabilny biznes i zrównoważony rozwój, zapewniający projekty inwestycyjne dla krajowego i zagranicznego przemysłu oraz międzynarodowych korporacji. Strefa przemysłowa Long Hau posiada również centrum rekrutacyjne, współpracujące z instytucjami szkół zawodowych, szkolące wysokiej jakości kadry i wykwalifikowanych pracowników, aby sprostać wymaganiom przedsiębiorstw inwestycyjnych.


LongHau


Przedsiębiorstwa wymieniły też szereg problemów związanych z takimi kwestiami, jak bezpieczeństwo ruchu drogowego, otwarty rynek poza strefami przemysłowymi, czynsz za dzierżawę ziemi i wydatki na wodę do użytku domowego i koszty leczenia, recykling odpadów, importu i eksportu, odprawy celne towarów w strefach przemysłowych.

Spółka akcyjna Long Hau, jako inwestor, zajmujący się eksploatacją i handlem infrastrukturą parku przemysłowego musi rozwiązać trudności i problemy związane z infrastrukturą wewnątrz stref przemysłowych, tj. elektrycznośnią, wodą i ochroną środowiską. Prowincja Long An  tworzy dogodne warunki dla inwestorów do realizacji projektów w prowincji Long An, a Long Hau Industrial Park w dzielnicy Can Giuoc w szczególności w celu osiągnięcia najwyższej wydajności.

Pan Phan Van Ranh podkreślił również że: potrzebne jest organizowanie rozmów z przedsiębiorstwami w celu omówienia i wymiany między właściwymi władzami prowincji i przedsiębiorstw na temat otoczenia inwestycyjnego i biznesowego oraz wysłuchanie problemów firm o procesie biznesowym i produkcyjnym w celu szybkiego rozwiązywania ich problemów. Od tego czasu prowincja stale ulepsza, dostosowuje się, modyfikuje i uzupełnia proceduy administracyjne w celu stworzenia przejrzystego i równego środowiska inwestycyjnego dla przedsiębiorstw do prowadzenia działalności i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: http://la34.com.vn/Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij