Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
26 lipca 2019

Zamówienia publiczne w Niemczech

Na niemieckim rynku zamówień publicznych jest o co walczyć. Roczna wartość udzielanych w Niemczech zamówień szacowana jest na ok. 360 miliardów Euro. Niemiecki rynek stanowi zatem ogromny potencjał także dla polskich przedsiębiorców.

Zamówienia publiczne w Niemczech


Znacząca część tychże zamówień dotyczy produkcji środków transportu miejskiego i kolejowego oraz zamówień z branży budowlanej oraz IT. Dlatego polscy przedsiębiorcy działający w powyższych dziedzinach powinni być szczególnie mocno zainteresowani niemieckimi zamówieniami.

Z jednej strony trzeba przyznać, że w dobie postępującego ujednolicania procedur przetargowych, europejski rynek zamówieniowy staje się coraz łatwiej dostępny dla podmiotów z innych krajów UE. Pomimo to jednak każdy kraj nadal ma własną specyfikę i wypracowane przez wiele lat zasady wykładni i schematy postępowania przy udzielaniu zamówień.

Dlatego z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy (ubiegającego się o zamówienie publiczne w innym kraju członkowskim) tak ważna jest wiedza co do tego, jak poradzić sobie z trudnościami praktycznymi w sformalizowanych procedurach zamówieniowych, w których popełnienie - nawet pozornie błahego - błędu, najczęściej powoduje utratę możliwości uzyskania oczekiwanego zlecenia. Warto próbować swoich sił, jednak niezbędne jest przy tym także wcześniejsze przygotowanie i uświadomienie sobie kluczowych zasad.

W celu przybliżenia polskim przedsiębiorcom tematu zamówień publicznych w Niemczech oraz ułatwienia im składania ofert w niemieckich postępowaniach zamówieniowych, zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją przygotowaną dla ZBH we Frankfurcie przez prawników z kancelarii Bird & Bird LLP w Niemczech, którzy specjalizują się właśnie w tej dziedzinie i posiadają bogate doświadczenie i dogłębną wiedzę z zakresu transgranicznych zamówień publicznych. Zachęcamy do lektury i kontaktu w razie dodatkowych pytań z tej tematyki.


Załącznik:

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij