Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 lipca 2019

Polscy innowatorzy z szansą na grant EXPO 2020

Macie innowacyjne rozwiązanie, które wpisuje się w założenia zrównoważonego rozwoju? Chcecie, żeby z Waszym projektem zapoznała się 18-milionowa publiczność? Aplikujcie do programu EXPO LIVE. Możecie zgarnąć 100 tys. dolarów!

Światowa Wystawa EXPO to najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalno-gospodarcze w skali globu. Udział w nim zapowiedziały już 192 państwa, zaś Organizatorzy spodziewają się 18 milionów zwiedzających, głównie z regionu Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Południowej. Do tej pory do konkursu EXPO LIVE aplikowało ponad 6000 projektów z 174 państw, spośród których grant otrzymało 121 globalnych innowatorów z 65 państw w 14 sektorach. Żaden z nie pochodził z Polski.

Piąta edycja Konkursu trwa od 15 lipca, nabór zakończy się 15 września. Zgłoszone do programu projekty mogą być zarówno w fazie prototypowej, jak i takiej, która zakłada budowę efektu skali. Grant o wartości do 100 tys. dolarów mogą otrzymać zarówno startupy, jak i osoby fizyczne i małe organizacje.
Szansę na wygraną mają projekty z wielu obszarów m.in.:

  • edukacja,
  • zatrudnienie,
  • finanse,
  • transport i mobilność osobista,
  • turystyka,
  • logistyka,
  • łączność cyfrowa,
  • zielone technologie.

Czyli wszystkie te, które są odpowiedzią na globalne problemy świata, mogą wpłynąć na poprawę życia i postęp.

Zwycięstwo w konkursie gwarantuje pozyskanie dofinasowania, ale jednocześnie daje szansę na promocję projektu i jego autorów w ramach Wystawy. To niepowtarzalna okazja, by za sprawą EXPO Live poznać lokalne i globalne środowisko startupowe, uczestniczyć w kampaniach komunikacyjnych i marketingowych organizatorów Wystawy.
Informacje o programie dostępne są na stronie internetowej organizatorów EXPO.

Czekamy na pierwszego polskiego laureata!

***

Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest odpowiedzialna za przygotowanie udziału Polski w EXPO 2020. Komisarzem Generalnym Polskiej Sekcji jest Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Pan Tadeusz Kościński. Od 2017 roku w Dubaju działa Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH, które obsługuje zarówno polskich eksporterów, jak i potencjalnych inwestorów z ZEA. Uczestniczy również w przygotowaniach Polski do EXPO.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij