Infolinia: 800 800 120
 • Facebook
 • Youtube
 • Twitter
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 lipca 2019

Polscy innowatorzy z szansą na grant EXPO 2020

Macie innowacyjne rozwiązanie, które wpisuje się w założenia zrównoważonego rozwoju? Chcecie, żeby z Waszym projektem zapoznała się 18-milionowa publiczność? Aplikujcie do programu EXPO LIVE. Możecie zgarnąć 100 tys. dolarów!

Światowa Wystawa EXPO to najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalno-gospodarcze w skali globu. Udział w nim zapowiedziały już 192 państwa, zaś Organizatorzy spodziewają się 18 milionów zwiedzających, głównie z regionu Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Południowej. Do tej pory do konkursu EXPO LIVE aplikowało ponad 6000 projektów z 174 państw, spośród których grant otrzymało 121 globalnych innowatorów z 65 państw w 14 sektorach. Żaden z nie pochodził z Polski.

Piąta edycja Konkursu trwa od 15 lipca, nabór zakończy się 15 września. Zgłoszone do programu projekty mogą być zarówno w fazie prototypowej, jak i takiej, która zakłada budowę efektu skali. Grant o wartości do 100 tys. dolarów mogą otrzymać zarówno startupy, jak i osoby fizyczne i małe organizacje.
Szansę na wygraną mają projekty z wielu obszarów m.in.:

 • edukacja,
 • zatrudnienie,
 • finanse,
 • transport i mobilność osobista,
 • turystyka,
 • logistyka,
 • łączność cyfrowa,
 • zielone technologie.

Czyli wszystkie te, które są odpowiedzią na globalne problemy świata, mogą wpłynąć na poprawę życia i postęp.

Zwycięstwo w konkursie gwarantuje pozyskanie dofinasowania, ale jednocześnie daje szansę na promocję projektu i jego autorów w ramach Wystawy. To niepowtarzalna okazja, by za sprawą EXPO Live poznać lokalne i globalne środowisko startupowe, uczestniczyć w kampaniach komunikacyjnych i marketingowych organizatorów Wystawy.
Informacje o programie dostępne są na stronie internetowej organizatorów EXPO.

Czekamy na pierwszego polskiego laureata!

***

Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest odpowiedzialna za przygotowanie udziału Polski w EXPO 2020. Komisarzem Generalnym Polskiej Sekcji jest Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Pan Tadeusz Kościński. Od 2017 roku w Dubaju działa Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH, które obsługuje zarówno polskich eksporterów, jak i potencjalnych inwestorów z ZEA. Uczestniczy również w przygotowaniach Polski do EXPO.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij