Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
16 lipca 2019

MIT Enterprise Forum CEE - DemoDay

Eksperci projektu Next Step Poland 9 lipca 2019 roku uczestniczyli w MIT Enterprise Forum Demo Day, który jest częścią programu realizowanego przez globalną sieć MIT Enterprise Forum, która posiada swoje oddziały m.in. w: USA, Grecji, Hiszpanii, Izraelu, Turcji i Pakistanie.

baner nsp

Polska do tej pory była jedynym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym realizowano akcelerację startupów pod marką MIT Enterprise Forum. Od 15 stycznia 2019 r. do tego grona dołączyło kolejnych czternaście państw regionu: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa oraz Estonia.

Celem akceleracji MIT Enterprise Forum było wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science. Młodymi startupami opiekowali się doświadczeni mentorzy, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym. Spośród niemal 350 zgłoszeń akcelerator wybrał 15 startupów oprócz młodych przedsiębiorstw z Polski, zakwalifikowały się zespoły z Czech oraz Bułgarii. Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy dopracowywali swoje modele biznesowe, uzyskali dostęp do unikalnego know-how, zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu, a także pozyskali dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie maksymalnie do 200 tysięcy złotych.

Akcelerację w 1. edycji programu przeszło łącznie 15 młodych firm technologicznych. W trakcie DemoDay, które odbyło się 9 lipca w Warszawie, wyłoniono pięciu finalistów, którzy w nagrodę otrzymali bilety na tygodniowy Bootcamp w Bostonie w USA gdzie zaprezentują swoje rozwiązania w ekosystemie Massachusetts Institute of Technology.

Lista laureatów programu MIT Enterprise Forum:

  • AISens: Zapewnia precyzyjne pomiary ruchomości stawów w czasie rzeczywistym. Dzięki Sensorom Orthyo terapia jest bardziej bezpieczna i efektywna, co znacząco ułatwia proces fizjoterapii.
  • ChallengeRocket: Platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję do pozyskiwania i rekrutacji talentów z branży IT.
  • Intelliseq: Automatyczny system do szybkiej i precyzyjnej analizy informacji genetycznej z możliwością generowania raportów klinicznych dla wielu wątków diagnostycznych.
  • Phage Armour: Technologia zwalczania bakterii patogennych, w tym szczepów opornych na antybiotyki, za pomocą bakteriofagów, dedykowana m.in. branży weterynaryjnej i firmom zajmującym się produkcją zwierzęcą.
  • Symmetrical Al.: Oferuje usługi kredytowe API Credit Cloud dla klientów w dowolnym kontekście zakupowym poprzez zwiększenie ich poziomu dostępności.


Opracowano z wykorzystaniem materiałów prasowych.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij