Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
15 lipca 2019

Potencjał inwestycyjny Tennessee

Stany Zjednoczone są największym rynkiem konsumenckim na świecie, a wydatki gospodarstw domowych w USA obejmują prawie jedną trzecią wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych w skali globalnej. Stanowi to jeden z elementów, które powodują, że USA pozostają światowym liderem w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji. Wiele z nich trafia do stanów na wschodnim wybrzeżu oraz do południowej części USA, które są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów z Europy.

Tennessee picture


Podczas ostatniego szczytu inwestycyjnego Select USA, który odbył się w czerwcu br. w stolicy USA, swój potencjał zaprezentowały m.in. stany takie jak Alabama, Floryda, Georgia, Kentucky, Maryland, Karolina Południowa, Karolina Północna, Tennessee, Wirginia oraz Wirginia Zachodnia. Zagraniczne Biuro Handlowe w Waszyngtonie zaprezentuje Państwu profile stanów regionu południowo-wschodniego i przedstawi ich ofertę dla zagranicznych firm. Pierwszym stanem, który zaprezentujemy jest Tennessee, w którym wiodącymi sektorami z udziałem firm zagranicznych są przede wszystkim sektor transportowo-logistyczny, motoryzacyjny, chemiczny, a także business services oraz produkcja sprzętu medycznego.

Tennessee posiada ponad 3,2 milionową siłę roboczą i zajmuje pierwsze miejsce pod względem tworzonych miejsc pracy przez zagranicznych inwestorów w USA.

Wiele z firm, które ulokowały swoją działalność w stanie Tennessee pochodzi z Europy, m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Finlandii, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. W stanie Tennessee obecnie znajduje się 967 zagranicznych firm, które zainwestowały kapitał w wysokości 37,3 mld dolarów i zatrudniają ponad 147 tys. osób. W 2017 r. zagraniczni inwestorzy zobowiązali się do wykonania 39 projektów inwestycyjnych w Tennessee, które przekładają się na utworzenie 6 966 miejsc pracy oraz na kapitał inwestycyjny o wartości 2,52 mld USD. Projekty zagraniczne stanowią 56 procent inwestycji kapitałowych, które firmy zobowiązały się zrealizować - niespełna jedną trzecią wszystkich nowych miejsc pracy w Tennessee w 2017 r.

Co roku Tennessee przyciąga wielu zagranicznych inwestorów, którzy wybierają to miejsce dla swojej działalności gospodarczej ze względu na niskie podatki, otoczenie regulacyjne stymulujące rozwój biznesu oraz ciągły napływ wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie przenoszą się do Tennessee, ponieważ stan nie pobiera podatku od dochodów osobistych.

Tennessee oferuje także wsparcie dla zagranicznych inwestorów w postaci grantów i ulg podatkowych, których wysokość jest ustalana w oparciu o m.in. wartość inwestycji, lokalizację oraz planowaną liczbę nowo utworzonych miejsc pracy. Więcej informacji dostępnych jest pod linkiem.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij