Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
3 lipca 2019

Promocja polskiej branży medycznej na targach Florida International Medical Expo 2019

W dniach 26-28 czerwca 2019 r. Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z polskimi firmami po raz kolejny na stoisku narodowym promowała polski sektor sprzętu medycznego na jednych z największych targów medycznych w USA - Florida International Medical Expo (FIME).

FIME-stoisko1_art800


W roli wystawców wzięło udział 11 polskich firm, które mogły poszczycić się licznymi przykładami innowacyjnych urządzeń i produktów medycznych, mających szansę wejść na rynek amerykański w najbliższym czasie, m.in. implanty dla ortopedii i traumatologii, zautomatyzowany trenażer chodu, innowacyjna technologia umożliwiająca błyskawiczną diagnostykę nowotworów, sprzęt diagnostyczny, ultrasonograficzny oraz do endoskopii, czy pionizatory do rehabilitacji osób z porażeniem kończyn dolnych.


FIME-stoisko4


Sektor urządzeń medycznych jest jednym z najbardziej regulowanych branż na rynku USA, a złożone przepisy i regulacje z tym związane stanowią największe wyzwanie dla potencjalnego przedsiębiorcy, szczególnie w początkowym etapie wejścia na rynek. Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich firm, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Waszyngtonie, zorganizowało drugiego dnia targów warsztaty biznesowe na temat wymagań importowych produktów medycznych i procesu kontroli zagranicznej FDA oraz prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej w USA, z udziałem lokalnego eksperta i prawnika. Uczestnicy warsztatów mieli okazję przedyskutowania różnych wariantów wejścia na rynek i optymalnych form prowadzenia działalności gospodarczej z uwzględnieniem kwestii podatkowych. Zaproszeni eksperci, ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie, w tym również w pracy z polskimi firmami, udzielili cennych wskazówek, popartych praktycznymi przykładami.


FIME-stoisko2


Udział polskich firm w jednej z najbardziej znanych konferencji medycznych w USA umożliwił zaprezentowanie polskich urządzeń i produktów medycznych, które mają szanse wejść na rynek amerykański. To także dobra okazja do poznania aktualnych trendów rynkowych, perspektyw sektora, potencjalnej konkurencji czy przyszłych partnerów biznesowych. Stany Zjednoczone są największym na świecie rynkiem urządzeń medycznych, a ponad połowa największych globalnych firm medycznych ma swoje siedziby lub przedstawicielstwa w tym kraju. Branża odnotowuje coroczny 3-5% wzrost, a inwestycje w badania i rozwój urządzeń medycznych wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich dziesięcioleci.


FIME-stoisko3


Polskie firmy sprzętu medycznego zainteresowane wejściem na rynek amerykański zapraszamy do kontaktu z Zagranicznym Biurem Handlowym w Waszyngtonie.

***

Program Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki - BRAND realizowany w latach 2018-2019 umożliwia polskim przedsiębiorcom ekspansję na nowe perspektywiczne rynki poza UE, często odległe i kosztowne, których ze względu na istniejące ryzyko oraz koszty przedsiębiorcy dotąd nie wybierali w swoich strategiach rozwoju.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij