Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
2 lipca 2019

Projekty inwestycyjne w Brazylii

W 2016 r. w Brazylii opracowano program rządowy Investment Partnership Program (PPI), który ma służyć wzmocnieniu interakcji pomiędzy państwem a sektorem prywatnym. Główne cele projektu to stworzenie nowych możliwości inwestycji i zatrudnienia, stymulacja rozwoju technologii i przemysłu, rozbudowa infrastruktury kraju, promocja uczciwej konkurencji i partnerstwa, zagwarantowanie stabilności prawnej i bezpieczeństwa zawieranych umów oraz umocnienie roli regulacyjnej państwa i autonomii państwowych jednostek regulacyjnych.

PPI Brazil


Projekty PPI obejmują kluczowe sektory takie jak m.in. logistyka, górnictwo, ropa naftowa i gaz, energia elektryczna, budowa i rewitalizacja autostrad, sieci kolejowych, lotnisk i portów wodnych. Rząd brazylijski zaprasza inwestorów, także zagranicznych, do inwestowania w brazylijską infrastrukturę.

Rozwój infrastruktury stanowi obecnie jeden z głównych priorytetów polityki rządowej, stanowi warunek konieczny dla integracji i rozwoju poszczególnych regionów kraju oraz połączenia strategicznych punktów komunikacyjnych, portów i ośrodków o szczególnym znaczeniu dla gospodarki.

Na 147 projektów zrealizowanych do tej pory 55 przetargów wygrały spółki zagraniczne bądź w konsorcjum ze spółkami brazylijskimi. W ciągu trzech lat od wprowadzenia programu udzielono koncesji 16 lotniskom, 10 terminalom portowym i części linii kolejowej łączącej region północny z południowym.

Do końca 2019 roku zaplanowano realizację 15 innych projektów o prognozowanej wartości inwestycyjnej rzędu 35,2 mld BRL. Zaplanowane na najbliższe lata przetargi i koncesje dotyczą m.in. zarządzania lotniskami (22 porty lotnicze obsługujące ok. 24 mln pasażerów), budowy autostrad, rozbudowy sieci kolejowej, eksploatacji złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Więcej informacji na temat PPI i organizowanych przetargów można znaleźć na stronie internetowej programu oraz w Dziale Promocji Handlu Ambasady Brazylii w Polsce:


Załączniki:

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij