Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
29 czerwca 2019

Polska firma Meblik otwiera swój pierwszy sklep na Węgrzech

Polski producent mebli dziecięcych - Meblik - otwiera w sobotę 29 czerwca swój pierwszy sklep nad Balatonem. Węgrzy będą mogli kupić komodę, biurko czy łóżeczko dziecięce z polską „metką” w budapesztańskim centrum handlowym MaxCity. Firma zarejestrowała oficjalnie swoją węgierską spółkę zależną - Meblik Kft. Wsparcia w wejściu na rynek udzieliło Biuro Handlowe PAIH w Budapeszcie.

Meblik to przedsiębiorstwo założone w 2006 roku przez rodziców małych dzieci, którzy znając potrzeby najmłodszych, chcieli tworzyć produkty o mocnej konstrukcji, ale przede wszystkim bezpieczne. Duża w tym zasługa rzemieślników, jakich zatrudnia Meblik oraz myśli technicznej, a także materiałów najwyższej jakości, z których korzysta producent.  Wymagająca grupa docelowa, którą są dzieci, powoduje mocny nacisk firm z tego segmentu rynku na aspekty wytrzymałości i odporności mebli.

Solidność i bezpieczeństwo mebli są czynnikiem, którego poszukują konsumenci zarówno w Polsce, jak na rynkach eksportowych tłumaczy Marcin Łaśko, odpowiadający w firmie Meblik za eksport. W firmie przestrzega się najwyższych standardów bezpieczeństwa i każdy mebel odpowiada rygorystycznym normom stawianym produktom dla dzieci przez Unię Europejską. Cechą charakterystyczną naszych produktów są ich zaokrąglone krawędzie, atrakcyjne wzornictwo oraz stosowanie bezpiecznych dla zdrowia, certyfikowanych lakierów ochronnych – dodaje przedstawiciel inwestora.

meblik1


Firma zatrudnia łącznie ponad 300 pracowników w całym kraju oraz na świecie. Jednym z ostatnich kierunków eksportowych, obranych przez Meblik, jest rynek węgierski, gdzie przedsiębiorstwo postanowiło zainwestować, tworząc lokalne przedstawicielstwo.

Polska branża meblarska ugruntowała już sobie silną pozycję w Europie, co buduje zaufanie coraz większej grupy konsumentów. Widać to dobrze na Węgrzech. Co więcej, polskie firmy postrzegają ten kraj, jako rynek perspektywiczny i coraz pewniej się na nim czują - dodaje Marcin Karaskiewicz, szef budapesztańskiego biura PAIH, które wspierało firmę Meblik w ekspansji na Węgry. - Nasze działania miały na celu wsparcie realizacji polskiej inwestycji zarówno w wymiarze merytorycznym, jak i operacyjnym. Staraliśmy się pomóc przede wszystkim w aspektach, które z reguły stanowią największe wyzwanie dla inwestorów - formalnoprawnych kwestiach rejestracji przedsiębiorstw, doboru partnerów biznesowych oraz znalezienia wykwalifikowanych pracowników. Obecnie jesteśmy zaangażowani w promocję nowego sklepu m.in. wśród węgierskiej Polonii - komentuje Marcin Karaskiewicz.

Na rynku węgierskim trwa właśnie boom budowalny wynikający z obniżenia podatku VAT z 27% do 5% na nowe mieszkania. Wprowadzono liczne zachęty prorodzinne, pobudzające koniunkturę, z której skorzystać może wielu polskich dostawców materiałów budowlanych, elementów wyposażenia wnętrz, akcesoriów domowych czy mebli.

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij