Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
19 czerwca 2019

Kijów: Nagroda dla PAIH

W trakcie Uroczystej Gali z okazji obchodów 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie (MSPPU) Polska Agencja Inwestycji i Handlu otrzymała nagrodę za wkład w rozwój polsko-ukraińskich relacji.

Nagroda PAIH


W imieniu PAIH S.A. nagrodę odebrał Dawid Cecuda - Country Manager Obszaru Ekspansji Zagranicznej oraz Karol Kubica - Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie. W uroczystości wręczenia statuetki wziął udział Minister Inwestycji i Rozwoju RP Jerzy Kwieciński, który przyjechał do Kijowa, aby złożyć Stowarzyszeniu serdeczne życzenia z okazji rocznicy.

W ramach obchodów 20. rocznicy działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie, których współorganizatorem była Polska Agencja Inwestycji i Handlu, odbyła się Konferencja pt. Polska-Ukraina Medycyna i Biotechnologia oraz towarzyszące jej prezentacje firm polskich i rozmowy B2B z ukraińskimi przedsiębiorcami.


Szczyt Bio Tech na Ukrainie


W pierwszej części "Ukraiński rynek biotechnologii - teraźniejszość i perspektywy" eksperci przybliżyli uczestnikom zagadnienia związane z ukraińskim rynkiem bio-tech oraz wyrobów medycznych. Dyskusja toczyła się m.in. wokół aspektów prawnych wejścia na rynek ukraiński oraz doświadczeń polskiej firmy ADAMED związanych z ekspansją na Ukrainę. Za perspektywiczne obszary współpracy uznano przede wszystkim sektor medyczny i biotechnologii oraz farmaceutyki. Zaznaczono jednocześnie konieczność reform w ukraińskiej branży medycznej.

W ramach konferencji przedstawiciele KUKE, IDA Management, BGK, a także Ukraińsko-Polskiej Rady Medycznej i Prywatnej Kliniki "Borys" dyskutowali na temat Platformy współpracy polsko - ukraińskiej w sferze farmaceutyki oraz wyrobów i usług medycznych. Na zakończenie Konferencji, Pan Włodzimierz Szczurek, Dyrektor, Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach promocji polskiej turystyki medycznej przedstawił "Potencjał oraz możliwości leczenia i rehabilitacji w wybranych ośrodkach polskiej służby zdrowia".


Polsko - ukraińskie rozmowy B2B


Wydarzeniom towarzyszyła misja gospodarcza składająca się z przedstawicieli czternastu polskich firm, reprezentujących branże medyczną, farmaceutyczną i biotechnologiczną. Na specjalnie przygotowanych stoiskach przedsiębiorcy mieli możliwość zaprezentowania własnej oferty produktowej, a podczas Sesji B2B prowadzili stolikowe rozmowy z potencjalnymi ukraińskimi partnerami. Parterem merytorycznym Konferencji był ABSC LLC (Leshko Bezhevets Siedlecki Consultants).

***

  • Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie Bartosza Cichockiego.
  • Współorganizatorzy: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Polska Organizacja Turystyczna.
  • Partnerzy strategiczni: AT KredoBank i Grupa PZU Ukraina.
  • Partnerzy: BellaTrade LTD, Instytut Polski w Kijowie, TzOW GalEco, Blachy Pruszyński, SDM-Partners, Stomil East Sp. z o.o.


Nagroda dla PAIHPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij