Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
17 czerwca 2019

Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach - perspektywy inteligentnej specjalizacji

Olsztyn
Przedstawiciele firm związanych z produkcją i przetwórstwem drewna oraz producenci mebli, już po raz trzeci spotykają się w Olsztynie na konferencji "Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach - perspektywy inteligentnej specjalizacji". 17 czerwca 2019 r. w Olsztynie ponownie pojawią się przedstawiciele branży z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Partnerem - Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Konferencja jest objęta patronatem honorowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawie.

Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach


Polska branża meblarska to swoisty fenomen. Od 2017 r. jesteśmy trzecim eksporterem i szóstym na świecie producentem mebli. W Europie wyprzedzają nas tylko Niemcy. Branżowo należymy zatem do światowej czołówki. Warmia i Mazury  są wyjątkowe jeszcze z innego względu. W regionie jest największe zagęszczenie podmiotów związanych z produkcją drzewną i meblarską spośród wszystkich regionów Europy.

Wśród zaproszonych prelegentów konferencji są goście z Polski, jak i z zagranicy, którzy przedstawią swoje doświadczenie zarówno w zakresie innowacyjności, budowania marki, jak i ekspansji na rynkach poza unijnych. Podczas wydarzenia odbędą się również warsztaty Grup fokusowych, których celem jest wzmocnienie dialogu i współpracy, poprzez wspólną identyfikację potrzeb badawczych i technologicznych przedsiębiorstw, w tym pomysłów i koncepcji projektowych, które mogłyby zostać sfinansowane w ramach środków unijnych perspektywy 2014-2020, ze szczególnym naciskiem na RPO WIM 2014-2020.

Planowane jest również wypracowanie założeń planu działań dla poszczególnych specjalizacji. Grupy fokusowe mają za zadanie wypracować swoje stanowiska w następujących obszarach:

  1. Budowanie i promocja marki na rynku krajowym i zagranicznym
  2. Czy automatyzacja i cyfryzacja są rozwiązaniem na problemy kadrowe branży?
  3. Design - nowe rozwiązania materiałowe i produktowe.


Do udziału w warsztatach zapraszamy przedsiębiorstwa, jednostki naukowe oraz instytucje otoczenia biznesu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW:
Formularz rejestracyjny i szczegóły dostępne są na stronie.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij