Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
14 czerwca 2019

W Baku odbyło się V Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan

W dniu 31 czerwca 2019 r. w Baku odbyło się V Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan. Organizowane przez Przedstawicielstwo UE we współpracy z Polsko-Azerbejdżańską Izbą Handlową (AHK) oraz Azerbejdżańską Fundacją Promocji Eksportu i Inwestycji (AZPROMO), Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan zgromadziło setki liderów biznesu i rządu z UE i Azerbejdżanu, którzy podzielają cel wzmocnienia relacji biznesowych.

V Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan


W swoim przemówieniu Minister Gospodarki Azerbejdżanu Shahin Mustafayev podkreślił, że Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan odgrywa ważną rolę jako platforma do omawiania perspektyw współpracy gospodarczej oraz wzajemnych możliwości handlowych i inwestycyjnych między Azerbejdżanem a UE.

Minister Mustafayev podkreślił, że handel jest jednym z kluczowych priorytetów dwustronnej współpracy Azerbejdżanu i UE. Podkreślając, że Azerbejdżan jest jednym z kluczowych partnerów energetycznych UE, minister powiedział, że wdrożenie Południowego Korytarza Gazowego (SGC) przyczyni się do rozszerzenia współpracy w tym obszarze.


V Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan


Komisarz UE ds. Europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia Johannes Hahn podkreślił prace wykonane w ramach inicjatywy Partnerstwa Wschodniego w ciągu ostatnich 10 lat. Pochwalił udany rozwój współpracy gospodarczej z krajami Partnerstwa Wschodniego.

Opisując Azerbejdżan jako ważnego i wiarygodnego partnera handlowego Unii Europejskiej, komisarz podzielił się swoimi poglądami na temat perspektyw dalszego rozwoju stosunków między Azerbejdżanem a UE.


V Forum Biznesowe UE-Azerbejdżan


Szef wydziału analizy rynku i komunikacji AHK Azerbejdżan Nigar Bayramli przedstawiła Unijny raport o klimacie biznesowym w Azerbejdżanie w 2019 r. - dokument, który ocenia obecne warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Azerbejdżanie.

Inni prelegenci podczas wydarzenia, Minister Podatków Mikayil Jabbarov, wiceprzewodniczący państwowego Komitetu Celnego Ismayil Huseynov, Wiceminister Edukacji Idris Isayev i Wiceminister Sprawiedliwości Togrul Musayev podzielili się swoimi poglądami na temat kwestii zawartych w raporcie. Forum kontynuowano sesjami panelowymi.


V Forum Biznesowe UE-AzerbejdżanPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij