Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
11 czerwca 2019

Warsaw Humanitarian Expo 2019

Warszawa - Nadarzyn
W imieniu Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowe PTAK WARSAW EXPO zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej, gdzie w jednej z pięciu stref znajdzie się oferta PAIH.

Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i współorganizowane przez MSZ.

WHE


Na wydarzenie składają się następujące komponenty:

  • Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej,
  • Konferencja "Odpowiedzialny Biznes w Sytuacjach Kryzysów Humanitarnych",
  • Warszawskie Forum Zamówień w Organizacjach Międzynarodowych.

Organizacja tego wydarzenia jest inicjatywą unikalną i pionierską w Europie Środkowo-Wschodniej.

Problemy i zagadnienia związane z pomocą humanitarną wpisują się w ogólnoświatową politykę państw i organizacji międzynarodowych, mającą na celu zmniejszenie skutków konfliktów zbrojnych, klęsk żywiołowych i katastrof naturalnych oraz ich destrukcyjnego wpływu na poszkodowane grupy ludności. Celem pomocy humanitarnej jest możliwie efektywne i terminowe dostarczenie pomocy na tereny dotknięte klęskami, tak by straty wśród ludności były jak najmniejsze. Żeby to osiągnąć niezbędne jest zaangażowanie firm produkujących żywność, artykuły medyczne, sprzęt ratowniczy, środki przetrwania i komunikacji tak, aby mogły one zostać wykorzystane przez organizacje pomocowe, w tym działające w ramach struktur ONZ i Unii Europejskiej. Temu właśnie ma służyć Warsaw Humanitarian EXPO.

Celem wydarzenia jest umożliwienie firmom produkującym sprzęt i artykuły, które są lub mogą być wykorzystane w działaniach humanitarnych, nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami agend ONZ, takich jak: Biuro d/s Koordynacji Pomocy Humanitarnej, Wysoki Komisarz ds. Uchodźców, Światowa Organizacja Zdrowia, Światowa Organizacja ds. Rolnictwa i Żywności, ale także Departamentu Zakupów ONZ. Dostępni będą przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe, np.: CARE International; Save the Children; Médecins sans Frontičres International, PAH, PCK, Caritas itp. jak również wysocy przedstawiciele administracji publicznej. Udział w targach stworzy unikalną szansę dla producentów na zaistnienie w olbrzymim sektorze pomocy humanitarnej i rozwojowej.

W obecnych czasach, w związku z gwałtownymi zmianami klimatycznymi pociągającymi za sobą klęski żywiołowe, powstającymi ogniskami zapalnymi konfliktów zbrojnych i migracją ludności, systematycznie i gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na działania pomocowe. Odbudowa i dalszy, ekologiczny rozwój obszarów, państw i kontynentów dotkniętych różnego rodzaju klęskami, pozostaje w zainteresowaniu najbardziej rozwiniętych państw całego świata.

WHE to szansa na rozwój produkcji i rozpoczęcie wielostronnie korzystnej współpracy, która pozwoli na udział w sferze pomocy humanitarnej, co wpisuje się również w tak ważną dla przedsiębiorców społeczną etykę biznesu.

WARSAW HUMANITARIAN EXPO zostało podzielone na 6 stref tematycznych:

  1. Logistyka i Komunikacja - najnowsze technologie informatyczne i komunikacyjne jak również szeroko pojęte usługi spedycyjne oraz środki transportu
  2. Medyczna - produkty z obszaru ewakuacji medycznej, zapobiegania chorobom, dekontaminacji i profilaktyki medycznej
  3. Schronienia - namioty, schrony, kontenery mieszkalne, systemy puryfikacji wody i oczyszczania, odbudowa budynków i infrastruktury technicznej
  4. Strefa bezpieczeństwa - systemy bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego, systemy wykrywania i eliminacji niewybuchów
  5. Strefa żywności - produkcja żywności, nasion, systemów nawożenia i uprawy roślin
  6. Strefa Agencji - dla organizacji pomocowych i agencji rządowych oraz uczelni wyższych, w tym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Grupy PFR i MPiT

      

                                      warsaw ptak

 

Towarzyszące Targom konferencje i seminaria pozwolą na spotkania B2B i B2G producentów i zamawiających w jednym czasie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w targach i zaprezentowania Państwa oferty produktowej. Wierzymy, że szansa przedstawienia tej oferty dla sektora pomocy humanitarnej przyniesie Państwu wymierne korzyści biznesowe i etyczne.

Więcej szczegółowych informacji na temat Targów Warsaw Humanitarian Expo znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia.

Zgłoszenia wystawców prosimy przesyłać na adres e-mail: whe@warsawexpo.eu

 

 


Kontakt:


Załączniki:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij