Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
7 czerwca 2019

Relacja z targów kosmetycznych Cosmobeauty Seoul 2019

W dniach 9-11 maja 2019 roku w Korei Południowej odbyły się międzynarodowe targi kosmetyczne Cosmobeauty Seoul. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Republice Korei w czasie wydarzenia zorganizowało polskie stoisko narodowe, w ramach którego zaprezentowało się 12 firm kosmetycznych.

Polscy wystawcy na stoisku narodowymPolscy wystawcy na stoisku narodowym

W sumie w wydarzeniu wzięło udział 18 polskich przedsiębiorców z sektora kosmetycznego z ofertą m.in. kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów, makijażu, perfum, kosmetyków specjalistycznych czy naturalnych. Polskie firmy były 2 reprezentacją po Chinach (26 firm) pod względem liczby wystawców w ramach sekcji narodowej.

Cosmobeauty Seoul to największe targi kosmetyczne w Republice Korei. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 52 tys. odwiedzających, w tym prawie 21 tys. kupców.

W czasie trzech intensywnych dni targowych polskie firmy odbyły kilkadziesiąt spotkań i rozmów biznesowych na polskim stoisku narodowym. Każda firma miała do dyspozycji wspólną przestrzeń B2B do spotkań z kontrahentami oraz możliwość ekspozycji swojego asortymentu. Merytorycznego  i językowego wsparcia w nawiązywaniu kontaktów handlowych na rynku koreańskim udzielali tłumacze oraz organizatorzy stoiska. Polskich wystawców odwiedził również Ambasador RP w Republice Korei p. Piotr Ostaszewski, który z zaciekawieniem zapoznał się z ofertą polskich marek kosmetycznych.

Spotkania biznesowe z udziałem polskich przedsiębiorców oraz kontrahentówSpotkania biznesowe z udziałem polskich przedsiębiorców oraz kontrahentów

Spotkania biznesowe były dobrą okazją do wymiany szeregu praktycznych uwag i wskazówek związanych ze sprzedażą kosmetyków na tym niezwykle wymagającym rynku. Jak podkreśla Kierownik ZBH w Republice Korei, dr Arkadiusz Tarnowski: „Ważne jest rozeznanie się, czy oferowane produkty zawierają dopuszczalne stężenia substancji/składników limitowanych lub zabronionych. Normy koreańskie są dużo bardziej rygorystyczne niż te unijne”.

Prezentacja na temat polskiego sektora kosmetycznego na targach
Prezentacja na temat polskiego sektora kosmetycznego na targach - Kierownik ZBH w Republice Korei p. dr Arkadiusz Tarnowski

2 dnia targów odbyło się również seminarium na temat polskiego rynku kosmetycznego, które poprowadził Kierownik ZBH w Seulu. Odwiedzający targi mogli uzyskać najistotniejsze informacje dotyczące branży kosmetycznej,  w tym eksportu czy wielkości produkcji, a także poznać najważniejsze atrybuty polskich kosmetyków. Na koniec był czas na pytania oraz dyskusje, w które aktywnie włączyli się słuchacze seminarium. Była to również znakomita okazja do zaproszenia odwiedzających targi do odwiedzenia polskiej strefy kosmetycznej, która bez wątpienia przyciągała uwagę gości z rynku koreańskiego oraz rynków zagranicznych.

Strefa PAIH na stoisku narodowymStrefa PAIH na stoisku narodowym

Polskie Stoisko Narodowe przyciągało również uwagę mediów oraz influencerów, którzy stanowią istotną formę promocji marek kosmetycznych na tym rynku.

Jak zauważa dr Tarnowski: „eksport polskich kosmetyków do Korei na przestrzeni ostatnich pięciu latach wzrósł czterokrotnie, osiągając poziom 5,6 mln USD w 2018 r. Trend ten stwarza duży potencjał ekspansji polskich podmiotów na rynek koreański”.

Podsumowując, targi kosmetyczne w Seulu oraz obecność polskich marek na tym wydarzeniu na pewno przyczyniły się do promocji Polski jako rosnącej w siłę potęgi kosmetycznej Europy. Zróżnicowana oferta handlowa wpisująca się w aktualne trendy kosmetyczne została zauważona przez odwiedzających targi.

Życzymy wszystkim polskim przedsiębiorcom, aby nawiązane kontakty biznesowe przełożyły się na poszerzenie oferty polskich marek na rynku koreańskim.


  • Udostępnij:

Najbliższe wydarzenia

Best for Sport 2020
20 stycznia 2020
HORECA Kuwait 2020
20 stycznia 2020
PAIH FORUM BIZNESU 2019

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij