Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 maja 2019

Informator o sektorze meblarskim w Meksyku

Zapraszamy do zapoznania się z informacją dot. sektora meblarskiego w Meksyku przygotowaną przez Zagraniczne Biuro Handlowe w Meksyku.

Sektor meblarski


Największe regiony gospodarcze Meksyku, w których meblarstwo, a także handel meblami rozwijają się najprężniej to Stan Meksyk, stan Nuevo León z głównym ośrodkiem w Monterrey czy stan Jalisco z głównym ośrodkiem w mieście Guadalajara.

Przemysł meblarski w Jalisco jest drugim najważniejszym przemysłem w kraju i bierze udział w produkcji produktu krajowego brutto (PKB) w wysokości 10,6%. To właśnie w stanie Jalisco powstało Stowarzyszenie Producentów Mebli w Jalisco Afamjal (Asociación de Fabricantes de Muebles de Jalisco), które obecnie jest uważane za najważniejszą instytucję biznesową w branży meblarskiej w kraju.

Afamjal zorganizował w marcu 1982 r. pierwszą wystawę mebli w Meksyku, która do dziś dzień odbywa się corocznie w dwóch wydaniach: zima (w miesiącu lutym) i lato (w sierpniu). Są to najważniejsze wydarzenia z sektora meblarskiego na rynek Ameryki Łacińskiej.

Wydarzenia branżowe, w których warto wziąć udział:


W Meksyku brak jest tzw. shopping malls ukierunkowanych jedynie na sprzedaż mebli.

Największe centra sprzedaży mebli i produktów wnętrzarskich to:


Tendencje:


Na rynek meksykański wchodzi też IKEA. Obecnie firma jest w trakcie tworzenia swojego zaplecza administracyjno-logistycznego w Meksyku. Jesienią 2020 roku planowane jest otwarcie pierwszego sklepu szwedzkiej sieci w stolicy kraju, Mieście Meksyk.

W ostatnim czasie to właśnie surowy skandynawski styl i minimalizm oraz industrialne wykończenia przodują w meksykańskich wnętrzach. Trendy panujące na rynku meksykańskim skierowane są na styl minimalistyczny, a w połączeniu z bogactwem kultury Meksyku oraz surowców, z których wykonywane są meble i dekoracje wnętrz, można na meksykańskim rynku odnaleźć unikatowe wzory i struktury, które w swojej eklektycznej formie łączą dwa światy - europejski i meksykański. Zarówno biura, przestrzenie prywatnych domów, jak i wnętrza restauracji, barów czy kawiarni urządzane są w taki sposób.

Na rynku meksykańskim jest obecny polski producent mebli VOX - VOX Muebles, które cieszą się ogromną popularnością i na dzień dzisiejszy w Mieście Meksyk jest już 5 sklepów. VOX to marka z funkcjonalnymi wzorami, która po raz pierwszy trafiła do Meksyku z założeniem Design Thinking, innowacyjnej i awangardowej koncepcji, która pozwala użytkownikom dostosować meble do każdego rodzaju przestrzeni i środowiska. Meble są tworzone przez architektów, etnografów i projektantów wnętrz, którzy badali współczesne potrzeby użytkowników. Według firmy VOX: "wolność zaczyna się w domu! i jak żyjemy ma wielki wpływ na nasze życie. Dlatego naszym celem jest ciągły rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie projektowania wnętrz w kolekcjach mebli i akcesoriów, które tworzą funkcjonalne, nowoczesne i harmonijne środowisko."


Załącznik:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij