Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 maja 2019

Wizyta polskiej delegacji oficjalnej w Nur-Sułtanie

W dniach 15-16 maja 2019 roku w Kazachstanie przebywała polska delegacja oficjalna na czele z Panem Tadeuszem Kościńskim - Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości Technologii RP, w związku z udziałem w Astańskim Forum Ekonomicznym.

Delegacja Nur-Sułtan


W składzie delegacji byli również:

  • Pan Krzysztof Senger - Wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.
  • Pan Dawid Cecuda - Country Manager w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.


W dniu 15 maja br. ZBH w Kazachstanie zorganizowało spotkanie polskiej delegacji z firmami polskimi oraz kazachstańskimi ściśle współpracującymi z Polską: EKO Impuls Sp. z o.o. (produkcja mikrosfery), EuroTradingCenter (dystrybutor polskiej chemii gospodarczej), FCA Sp. z o.o. (integrator systemów światłowodowych), Global Development (nieruchomości biurowe), SANTO Member of Polpharma Group (polski inwestor, producent farmaceutyków), SELENA (polski inwestor, producent chemii budowlanej), Polsko-Kazachstańskie Centrum Biznesowe TOMIRIS (dystrybucja polskich towarów).

Podczas dyskusji przedstawiciele w/w firm mieli możliwość opowiedzieć o swojej działalności, podzielić się sukcesami oraz omówić kwestie związane z trudnościami prowadzenia biznesu zarówno w Kazachstanie, jak i w Polsce.


Delegacja Nur-Sułtan


W dniu 16 maja br. część delegacji udała się na posiedzenie plenarne Astańskiego Forum Ekonomicznego z udziałem obecnego prezydenta Kazachstanu Pana Kassym-Żomart Tokajewa oraz pierwszego prezydenta Kazachstanu Pana Nursułtana Nazarbajewa. Następnie Pan Minister Tadeusz Kościński wystąpił podczas panelu Cyber & Digital Security.


Delegacja Nur-Sułtan


Po sesji plenarnej delegacja PAIH S.A. odbyła spotkania w Holdingu Narodowym BAITEREK oraz Międzynarodowym Centrum Finansowym Astana. Podczas spotkania strony wymieniły się informacją o działalności reprezentowanych instytucji oraz uzgodniły dalszą współpracę poprzez ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie.


Delegacja Nur-Sułtan


W godzinach popołudniowych, na terenach Forum odbyło się spotkanie Pana Ministra T. Kościńskiego z Wiceministrem Spraw Zagranicznych, Współprzewodniczącym Polsko-Kazachstańskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej Panem Romanem Wasilenko.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij