Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
7 maja 2019

W Azerbejdżanie proponują zwolnić produkcję i sprzedaż otrębów z podatku VAT

W Azerbejdżanie działalność w zakresie produkcji i sprzedaży otrębów uzyskanych w procesie przetwarzania pszenicy może być zwolniona z podatku VAT.

W związku z tym proponowane jest wprowadzenie zmian w Kodeksie Podatkowym Azerbejdżanu. Należy zauważyć, że brak odpowiednich korzyści dla produkcji i sprzedaży otrębów uzyskanych w procesie przetwarzania pszenicy i wykorzystywanych jako karm w gospodarstwach hodowlanych, prowadzi do wzrostu ich kosztów i ceny sprzedaży. Dlatego też, w celu zwiększenia trwałości cen produktów i zapewnienia zrównoważonego rozwoju hodowli zwierząt, wskazane będzie stosowanie zachęt do produkcji i sprzedaży otrębów pszennych.

Zgodnie z dodatkami zaproponowanymi w Kodeksie produkcja i sprzedaż otrębów pszennych będzie zwolniona z podatku VAT przez okres dwóch lat. Należy pamiętać, że działania dotyczące importu i sprzedaży pszenicy, produkcji mąki pszennej i chleba od 1 stycznia 2017 r. są zwolnione z podatku VAT przez okres czterech lat.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij