Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
6 maja 2019

ZBH Mumbaj na targach meblarskich INDEX

W dniach 1-4 maja 2019 r. odbyły się w Mumbaju targi kierowane do firm związanych z architekturą, wystrojem wnętrz, projektowaniem użytkowym, szeroko pojętym designem. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i raportem o sektorze meblarskim w Indiach.

INDEX


ZBH w Mumbaju wzięło udział w 31. edycji targów INDEX w poszukiwaniu nowych możliwości na rynku indyjskim dla polskich firm z branży meblarskiej. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem indyjskiego sektora meblarskiego pod linkiem.

W dniach 1-4 maja br. w Bombay Exhibition Center w Mumbaju odbyły się organizowane prze Universal Media Group targi poświęcone branży meblarskiej. Targi kierowane są do firm związanych z architekturą, wystrojem wnętrz, projektowaniem użytkowym, szeroko pojętym designem. Oddzielna część będzie poświęcona wyłącznie meblom biurowym i kuchennym. Index to jedne z ważniejszych międzynarodowych targów w Indiach odbywające się od 1989 roku.

Ponad 300 wystawców znalazło się pod dachami trzech hal Bombay Exhibition Center. Pośród wystawców znaleźli się producenci mebli, mebli modułowych, mebli kuchennych, wyposażenia kuchennego, systemów łazienkowych, kafelek, kamienia, elementów metalowych (metaloplastyka, poręcze, klamki itp.), pościeli, nowoczesnego oświetlenia. Znalazły się również ciekawe stoiska designerskich mebli oraz wyposażenia domowego, promujące recykling, tj. klamki, lampy oraz wazony wykonane z przetworzonych butelek szklanych; lampy, narzuty, poduszki i fotele wykonane z patchworku jeansowego itd. Nie zabrakło też wystawców międzynarodowych z Chin, Malezji, Hiszpanii, Czech oraz Włoch.

W trakcie trwania targów odbywały się seminaria oraz panele dyskusyjne dotyczące branży. 3 maja 2019 r. jeden z paneli został poświęcony nowoczesnemu wykorzystywaniu rękodzieła w branży meblarskiej. W dyskusji udział wzięli znani indyjscy architekci, tacy jak Kanika Bawa czy Puran Kumar, a także przedstawiciel malezyjskiej firmy oświetleniowej wykorzystującej techniki rękodzieła jako element CRS swojej firmy.

Targi stanowią doskonałą platformę networkingową zrzeszającą osoby wpływowe z branży meblarskiej. Stanowią dobrą okazję dla polskich firm z branży meblarskiej, zainteresowanych wejściem na perspektywiczny rynek indyjski.


INDEX


Patronat honorowy nad wystawą objęło czasopismo Times of India, którego przedstawiciele brali udział w wydarzeniu. Ponadto INDEX skupił liczną rzeszę przedstawicieli innych magazynów branżowych takich jak Hardware Time, Urgan Sanitation, Kitchen Ideas, Architectural & Builders Magazine, Interiors & Decor Magazine, C&A Magazine itd.

Branża meblarska jest silnie rozwijającą się branżą w Indiach na co wpływ mają m.in. ciągły rozwój rynku mieszkaniowego i nieruchomości; zmiany demograficzne, a w konsekwencji zmiany stylu życia i wzrost wydatków na meble przez młode pokolenie; bardzo dynamiczny rozwój przemysłu hotelarskiego; popularyzacja sprzedaży online; wejście na rynek światowych graczy, np. IKEA w 2018 r. Dodatkowo zmiany w sposobie produkcji i handlu meblami w Indiach to okazja dla inwestorów, którzy do tej pory nie rozważali eksportu bądź bezpośrednich inwestycji w tym kraju.

Istotnym czynnikiem pobudzającym zmiany w sektorze jest sprzedaż mebli online prowadzona przez takie firmy jak Urban Ladder (od lipca 2012), Pepperfry (od stycznia 2012) i Fabfurnish (od marca 2012) oferujące jakościowe produkty w niższych cenach. Zauważając trend rynkowy, firmy takie jak Amazon i Flipkart (2015 r.) rozszerzyły swoją ofertę włączając meble do sprzedaży online. Obecnie sprzedaż internetowa to niewiele ponad 1 proc. wszystkich sprzedaży mebli, lecz przewidywane jest, że w ciągu dekady może przejąć nawet 7-9 proc. rynku.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w sektorze nieruchomości w Indiach, rządowa inicjatywa "Mieszkalnictwo dla wszystkich do 2022" (Housing for All by the year 2022) oraz projekt rozwoju "100 inteligentnych miast" (100 Smart Cities) to niektóre czynniki, które ożywią sektor nieruchomości i budownictwa. Przyczynią się również do wzrostu zapotrzebowania na meble gospodarstwa domowego oraz meble biurowe.

Więcej informacji o targach INDEX znajduje się na stronie internetowej oraz w broszurze przygotowanej przez organizatorów.

Kontakt do organizatorów:

 • Lari Warji
  Business Development Manager
  lari@ueindia.com
  +91 98207 41189

  UMG INDEX TRADEFAIRS PVT.LTD
  401, Sanskriti Park
  M: +91 98207 41189
  50 B, Mahakali Caves Road
  Mumbai 400093
  www.indexfairs.com


Załącznik:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij