Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 kwietnia 2019

Polscy producenci owoców na Fresh Produce India 2019

Fresh Produce India to konferencja poświęcona świeżym owocom i warzywom, na której obecne były dwie polskie firmy oraz ZBH Mumbaj.

Fresh Produce India 2019


Fresh Produce India to odbywająca się co roku konferencja poświęcona świeżym owocom i warzywom, w której wzięło udział ZBH Mumbaj. Wydarzenie odbyło się w w dniach 24-26 kwietnia w hotelu Trident Nariman Point. Organizatorami konferencji jest Fruitnet we współpracy z The SCS Group i Fruit Logistica.

W tym roku w panelach wzięli udział przedstawiciele polskich producentów owoców: Grupa Świeży Owoc i Grupa Producentów Owoców Polskie Jagody Sp. z o.o. Obecność firm z Polski na tej konferencji podkreśla znaczenie Indii jako ważnego kierunku eksportu dla świeżych owoców.


Fresh Produce India
W panelu poświęconym tematyce importu do Indii i nowych kierunków importu wziął udział przedstawiciel firmy Grupa Świeży Owoc, pan Dominik Cichecki.

Nie wystarczy tylko wyprodukować jabłka, zapakować je w kartony i kontenery, a następnie wysłać do Indii, aby odnieść sukces. Obecna przestrzeń, jaka wytworzyła się po nałożeniu embargo na jabłka chińskie, stanowi kuszący kierunek ekspansji dla polskich sadowników. Polskie firmy zainteresowane exportem swoich jabłek, powinny być jednak wyczulone na specyfikę rynku oraz wymóg bardzo wysokiej jakości produktu - powiedział Dominik Cichecki.

Dodał, że najważniejszą kwestią jest samo "know-how" już na samym etapie planowania zbiorów. Klientela indyjska posiada różne zapotrzebowania rozmiarowe owoców. Północne stany będą preferowały duże, czerwone jabłka, natomiast stany południowe jabłka drobniejsze. Po wymaganiach klienta, nie można zapomnieć o wymagającym klimacie, na którego oddziaływanie zostanie wystawione jabłko oraz o długiej, ponad 45-dniowej wysyłce drogą morską do Indii. Wysokie temperatury wymagają od produktu innych właściwości owoców, np. grubszej skórki. W tym kontekście polskie jabłka organiczne, nie będą nadawać się na rynek indyjski ze względu na dużą podatność na wysokie temperatury i szybki proces psucia.


Fresh Produce IndiaBusiness Development Manager w biurze w Mumbaju, Sandra Malgrab razem z przedstawicielami Grupy Świeży Owoc na konferencji Fresh Produce India.


Świeży owoc


Grupa producentów owoców - Świeży Owoc Sp. z o.o. jest polską firmą produkującą owoce oraz zajmującą się ich sprzedażą. Głównym celem grupy jest wspólne planowanie produkcji oraz jej przygotowanie do sprzedaży zgodnie z najwyższymi standardami w kraju i na świecie. Założycielami firmy są osoby od wielu lat działające na terenie jednego z największych w Europie zagłębi sadowniczych, posiadających doświadczenie handlowe. Jedną z marek należących do grupy jest Apple Factory. Katalog firmy Grupa Świeży Owoc do pobrania.

Zapraszamy polskie firmy do kontaktu z Zagranicznym Biurem Handlowym w Mumbaju!Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij