Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
25 kwietnia 2019

Japonia-CEE Investment Awards and Summit 2019

Tokio, Japonia
Inauguracyjne wydarzenie "Japonia-CEE Investment Awards and Summit" odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. w Tokio.

Organizatorzy spodziewają się ponad 120 gości, w tym około 50 japońskich firm prowadzących działalność w Europie Centralnej lub planujących ekspansję w regionie. Gala rozdania nagród poprzedzona będzie całodniowym Szczytem, w trakcie którego odbędą się dyskusje panelowe poświęcone najważniejszym czynnikom inwestycyjnym i studiom przypadków firm japońskich w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dlaczego  wydarzenie "Investment Summit & Awards" odbędzie się w Japonii?

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) są coraz częściej uznawane za główną lokalizację inwestycji japońskich firm w takich dziedzinach, jak motoryzacja, produkcja, high-tech, usługi biznesowe i energia. Polska ma najsilniejszą lokalizację w Europie Środkowo-Wschodniej, a inne kraje, takie jak Węgry, Czechy, Rumunia i Słowacja, są ważnymi kierunkami inwestycji dla japońskich firm.

Ponadto w 2018 r. Japonia podpisała Umowę o Partnerstwie Gospodarczym z Unią Europejską, a umowa ta wejdzie w życie w 2019 r. Jest to znacząca szansa dla polskich firm, które chcą rozszerzyć działalność na Japonię, a także dla polskich eksporterów zainteresowanych wzmocnieniem swoich związków handlowych z bogatym rynkiem japońskim.

I wreszcie, z Brexit na horyzoncie, wiele japońskich firm szuka alternatywnych lokalizacji w UE.

Dla polskich firm zainteresowanych dołączeniem do delegacji do Japonii link umożliwiający rezerwację biletów (liczba delegatów z Europy Środkowo-Wschodniej jest ściśle ograniczona): http://www.japaneuropeinvestmentawards.com/tickets.html

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij