Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 kwietnia 2019

Polsko-wietnamskie forum rolno-spożywcze w Ho Chi Minh City

W dniu 23 kwietnia 2019 r. odbyło się Polsko-Wietnamskie Forum Rolno-Spożywcze w Liberty Central Saigon Citypoint Hotel w Ho Chi Minh City w Wietnamie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Krajową Organizację Wsparcia Rolnictwa (KOWR), Polską Agencję Inwestycji i Handlu, a logistykę zapewniła firma Make Your Asia.

Wietnam Forum


Przemówienie powitalne zostało wygłoszone przez Pana Piotra Harasimowicza, Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie.

Prezentacja o wietnamskim rynku rolno-spożywczym i kulturze biznesowej w Wietnamie zostało przedstawione przez Pana Krzysztofa Hajłasza, eksperta do spraw wejścia na rynek Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie.


Wietnam Forum


Według Hajłasza, Polska importuje dużo ryżu, owoców i olejów z innych krajów europejskich, ale bardzo niewielka ilość z nich pochodzi z Wietnamu, głównego dostarczyciela tych produktów.

Na przykład większość produktów ryżowych importowanych co roku przez Polskę z krajów europejskich jest również importowanych z Wietnamu do krajów trzecich, a następnie pakowane w mniejsze torby i sprzedawane do Polski. Wietnam importuje również dużą ilość mięsa, drewna i mocnych alkoholi z wielu krajów, ale jeszcze niewielką ilość bezpośrednio z Polski.


Wietnam Forum


- Ponadto wietnamskie i polskie firmy nie rozumiały się jeszcze dobrze - powiedział Hajlasz. W związku z tym PAIH chce pomóc obu stronom dowiedzieć się więcej o sobie i ułatwić handel bezpośredni, pomijając pośredników.

Po forum odbyło się spotkanie B2B pomiędzy firmami wietnamskimi i polskimi. Przedstawicielami ze strony Polski byli: PPH Ewa-Bis Sp.z.o.o. (eksporter owoców i warzyw), Mieszko S.A. (słodycze i wyroby cukiernicze), Lei Żywność i napoje oraz Goslawice - Antonius Caviar.


Wietnam Forum


Podczas dni spędzonych w Wietnamie delegacja weźmie również udział w targach Food and Hotel Expo Vietnam 2019 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Saigon w Ho Chi Minh City w dniach 24-26 kwietnia 2019 r.


Wietnam Forum

Wietnam ForumPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij