Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
19 kwietnia 2019

Grenton podpisuje z nami kolejny kontrakt na Półwyspie Arabskim

Polski producent i dystrybutor rozwiązań smart home Grenton, umacnia pozycję na Półwyspie Arabskim. Spółka podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z wiodącym saudyjskim dystrybutorem. W rozpoczęciu ekspansji na tamtejszy rynek wsparło ją biuro handlowe PAIH w Rijadzie.

Grenton to system smart home, który steruje m.in. domowym ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, bramą garażową czy multimediami. Innowacyjna technologia firmy z Krakowa została już dostrzeżona w wiodących konkursach branżowych. Spółka istnieje od 8 lat, ale za granicą działa dopiero od kilkunastu miesięcy. Ekspansję koncentruje na Europie Zachodniej, gdzie współpracuje już z 250 dystrybutorami i dealerami. Jednak pod koniec 2018 roku, z pomocą biura PAIH w Dubaju, zawarła przełomową umowę z emirackim Kromtek Systems, wiodącym integratorem na Bliskim Wschodzie. Kontrakt, który ma obowiązywać co najmniej dwa lata, dotyczy dystrybucji rozwiązań i modułów Grenton Smart Home System z przeznaczeniem dla domów, willi, apartamentów oraz budynków deweloperskich. Teraz krakowska spółka wchodzi w strategiczną współpracę z saudyjską Grupą Al-Alameya.

Jeddah to silny ośrodek gospodarczy i handlowy w Arabii Saudyjskiej oraz miejsce gdzie centralę posiada nasz nowy dystrybutor, zatrudniająca ponad 2000 pracowników firma Al-Alameya. Po wielomiesięcznym procesie mającym na celu edukację naszego partnera oraz weryfikację technologii Grenton doprowadziliśmy nie tylko do zawarcia tej ważnej dla nas umowy, ale równocześnie do pierwszej wspólnej prezentacji podczas targów Saudi Building & Interios Exhibition” – mówi Natalia Zimny, odpowiedzialna za rozwój spółki  Grenton na rynkach arabskich.

Z kolei Dyrektor Handlowy Grenton Marek Polit zauważa, że Grupa Al-Alameya to jeden z leaderów dostarczających zintegrowane rozwiązania systemów bezpieczeństwa, telewizji przemysłowej, ale także wykonawca w sektorze publicznym i prywatnym. „Pierwsza wspólna ekspozycja podczas dużej imprezy targowej w Jeddah pozwoliła zweryfikować wysokie zainteresowanie ofertą produktową Grenton oraz silną pozycję rynkową naszego partnera” – mówi.

Celem współpracy jest budowanie rozpoznawalności marki oraz produktów Grenton w Arabii Saudyjskiej, stworzenie wykwalifikowanego zespołu odpowiedzialnego za jego sprzedaż oraz instalacje, gwarantowanie ciągłego wsparcia w trakcie oraz po instalacji a także ciągłe ulepszanie się i poprawianie jakości” – zapewnia Mohammed Abu-Seada, Dyrektor Sektora Wydajności Energii oraz Kontroli Rozwiązań w Grupie Al-Alameya.

Jak podkreśla Natalia Zimny, saudyjski rynek smart home jest największy na Półwyspie Arabskim. „Jego wartość jest szacowana na 305 mln dol., podczas gdy w sąsiednich emiratach – zaledwie 26 mln dol. Według prognoz, do 2023 roku branża ma rosnąc o 25% rocznie. Przyczyną tak imponującego tempa jest zainteresowanie konsumentów systemami do obsługi domów w sposób automatyczny i inteligentny. Po smartfonach, smart autach przyszła pora na smart domy” – zwraca uwagę.

Działania Grenton w Arabii Saudyjskiej wsparło biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Rijadzie. „Bardzo cieszę się z podpisania przez firmę Grenton umowy dystrybucyjnej. Pokazała ona bardzo dużą sprawność w prowadzeniu ekspansji na nowy rynek i pomimo posiadanego doświadczenia w regionie, z chęcią konsultowała wszelkie wątpliwości z biurem ZBH w Rijadzie. Imponujący jest również czas doprowadzenia do nawiązania ścisłej współpracy między firmami, co niewątpliwie wiąże się z dobrym przygotowaniem, atrakcyjnym produktem oraz silnym zespołem odpowiedzialnym za wdrożenie” –  zaznacza Radosław Kyc, kierownik ZBH Rijad.

Biuro PAIH w Rijadzie działa od października 2018 roku. Od tamtej pory jego eksperci obsłużyli 170 zapytań polskich firm, reprezentujących głównie branżę spożywczą, kosmetyczną, meblową, medyczną i technologiczną.

***


Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Agencja wspiera w pokonywaniu procedur administracyjnych, znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, wiarygodnych partnerów oraz dostawców. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij