Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 kwietnia 2019

ZBH Mumbaj na India International Dairy Expo w Mumbaju

ZBH w Mumbaju wzięło udział w India International Dairy Expo w poszukiwaniu możliwości dla polskich firm z branży mleczarskiej. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem indyjskiego rynku mleka.

India International Dairy Expo


W dniach 3-5 kwietnia 2019 r. w Bombay Exhibition Center w Mumbaju odbyły sę targi poświęcone branży mleczarskiej India International Dairy Expo.

India International Dairy Expo to targi obejmujące: hodowlę bydła mlecznego, weterynarię, przetwórstwo, pakowanie, zarządzanie jakością, dystrybucję, a także produkty mleczne. IIDE są jednymi z najważniejszych targów prezentujących indyjski przemysł mleczarski.


India International Dairy Expo


Wydarzenie skupiło indyjskich producentów mleka oraz produktów mlecznych, firmy prezentujące najnowsze technologie przetwórcze, urządzenia i maszyny dedykowane pakowaniu produktów mlecznych oraz ich przechowywaniu. Podczas targów nie zabrakło międzynarodowych wystawców m. in. z Chin, USA oraz Niemiec.

Indyjski rynek mleka

Indie są największym producentem mleka na świecie. Zauważalny jest stały wzrost w produkcji mleka, który na przestrzeni lat 2017-2018 wyniósł 176,35 milionów ton, co stanowi 6,6% wzrost w porównaniu do lat 2016-2017 (165,4 mln ton). Według indyjskiego Ministerstwa Rolnictwa produkcja mleka w Indiach w latach 2021-2022 wzrośnie do  254,5 miliona ton.

Indie są również największym konsumentem mleka na świecie. Kraj nieustannie stara się zwiększyć produkcję mleka, jego przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu mleka oraz przetworów mlecznych, a także rozwijać infrastrukturę w celu usprawnienia dystrybucji produktów przemysłu mleczarskiego w całym państwie, co daje wiele możliwości dla zagranicznych firm.

Indyjski północny stan Uttar Pradeś to największy producent mleka w kraju. Kolejnym jest Radźasthan, gdzie około 75% ludności stanu mieszka na obszarach wiejskich i spośród nich prawie połowa zajmuje się mleczarstwem lub hodowlą bydła. Trzecim stanem pod względem produkcji mleka jest Gudźarat, który zapewnia prawie 7,75% udziału w całkowitej produkcji mleka w Indiach. Stan posiada spółdzielnie mleczarskie oraz prywatne zakłady. Ponadto warto podkreślić, że indyjska firma Anand Milk Union Limited znana powszechnie jako Amul - największy indyjski producent mleka oraz produktów mlecznych w Indiach - ma siedzibę właśnie w stanie Gudźarat w mieście Anand. Inne stany odgrywające ważną rolę w produkcji mleka to Andhra Pradeś, Pendżab, Maharasztra, Harijana, Tamilnadu oraz Bihar.

Indyjski przemysł mleczny zainteresowany jest współpracą z zagranicznymi partnerami przede wszystkich w kontekście nowych technologii przetwórczych usprawniających produkcję, dystrybucję oraz przechowywanie produktów mlecznych, a także samego mleka. Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij