Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
8 kwietnia 2019

Izodom inwestuje w Rumunii z pomocą PAIH

Polski Izodom to jeden z trzech w Europie dostawców domów pasywnych. Ponad połowa jej sprzedaży trafia za granicę. Z pomocą biura handlowego PAIH w Bukareszcie zakłada drugą zagraniczną spółkę, w rumuńskim Cluj Napoca.

Izodom 2000 od dwudziestu lat zajmuje się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych. Spółka rocznie sprzedaje 300 energooszczędnych domów, z czego 60% trafia za granicę, głownie na rynki UE, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Maroko, Rosji i Ukrainy. W ciągu lat pracy firmie udało się wejść do 42 krajów, m.in. do Nowej Zelandii, Chile, Kostaryki, Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy Francji. Co ciekawe sam król Maroko mieszka w pałacu wykonanym w technologii Izodom. Przy wsparciu biura handlowego PAIH w Bukareszcie uruchomi drugą, po Estonii, zagraniczną spółkę.

Dzięki pomocy ZBH Bukareszt, Izodom założyła spółkę córkę w Cluj Napoca. Będziemy produkować zaawansowane materiały dla budownictwa pasywnego. Bardzo dziękujemy za szybką i profesjonalną pomoc, tym bardziej, że przełożyła się na drugą naszą inwestycję za granicą. Jesteśmy dumni z tego, że jest tam  doceniania i ma potencjał rozwojowy” – tłumaczy Jakub Wójcik, prezes Izodom 2000 Polska. Zaznacza, że spółka korzystała także z doradztwa biur PAIH w Kazachstanie, Singapurze i Kairze.

To wielka wartość, móc patrzeć jak założona od zera, jednoosobowa firma zmienia się w prężnie działające przedsiębiorstwo z globalnym potencjałom oraz 100% polskim kapitałem, w której zarządzie zasiadają moi synowie, że daje ludziom pracę i możliwości rozwoju, jest nagradzana i doceniana”. Patrzę w przyszłość z nadzieją, że Izodom wciąż będzie się rozwijał” – mówi Andrzej Wójcik założyciel firmy.

Szefowa biura handlowego PAIH w Bukareszcie Agnieszka Olsen podkreśla, że segment budownictwa mieszkaniowego będzie jednym z głównych czynników ożywienia rumuńskiego sektora budowlanego, a kluczową rolę odegrają technologie pasywne. „Przewiduje się, że infrastruktura i budownictwo mieszkaniowe przyczynią się do ożywienia rumuńskiej budowlanki, a prognozy mówią o wzroście w tempie 2% w 2018 r., 3,8% w 2019 r. i 5,4% w 2020 r. Budowa domów ekologicznych staje się coraz ważniejszym trendem, niezależnie od tego, czy są to większe czy indywidualne projekty. Mamy ogromną satysfakcję, że polska firma promuje wciąż bardzo innowacyjne dla Rumunii rozwiązania technologiczne” – mówi. Agnieszka Olsen dodaje, że już od 2012 roku w mieście Cluj, a następnie w Timisoarze i Dej, deweloperzy „zielonych domów” mogą liczyć na 50% upust przy naliczaniu lokalnych podatków od nieruchomości. Szefowa ZBH Bukareszt informuje, że wśród ponad 200 obsłużonych przez biuro firm są reprezentanci nie tylko sektora budowlanego, ale także spożywczego i IT.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij