Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
3 kwietnia 2019

Sukces innowacyjnej polskiej firmy Biotrem na kanadyjskich targach Green Living Show

Firma Biotrem zadebiutowała w Toronto na targach poświęconych prostym rozwiązaniom wspierającym prowadzenie zdrowego stylu życia Green Living Show, gdzie cieszyła się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem Kanadyjczyków.

Biotrem
Technologia produkcji naczyń jednorazowych Biotrem z otrąb pszennych została opracowana przez p. Jerzego Wysockiego, wywodzącego się z rodziny z wieloletnimi tradycjami młynarskimi. Firma obecnie to nowoczesny, prężnie rozwijający się zakład produkcyjny oferujący szeroką gamę w pełni biodegradowalnych naczyń i sztućców, produkowanych z naturalnych pszennych otrąb spożywczych.

Jednorazowe naczynia z otrąb Biotrem są doskonałą alternatywą dla naczyń jednorazowych z papieru lub tworzyw sztucznych, których produkcja jest uciążliwa dla środowiska. Proces technologiczny Biotrem nie wymaga znacznych ilości wody, ani wydobycia surowców, ani stosowania związków chemicznych. Z 1 tony naturalnych otrąb spożywczych, będących produktem ubocznym w procesie produkcji mąki, firma może wytworzyć do 10 tysięcy sztuk naczyń Biotrem. Naczynia ulegają pełnej biodegradacji w zaledwie 30 dni.

Naczynia jednorazowe z otrąb Biotrem nadają się do serwowania dań zimnych i gorących. Można je stosować w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych. Naczynia Biotrem są wytrzymałe i stabilne - można z nich wygodnie i bezpiecznie korzystać w domu, na pikniku, w barze i w restauracji. Ponieważ do ich produkcji wykorzystujemy spożywcze otręby pszenne, można je nawet ugryźć.

Wydajność obecnej linii produkcyjnej szacowana jest w skali roku na ok. 15 mln sztuk biodegradowalnych naczyń jednorazowych Biotrem i taką samą ilość sztućców z biodegradowalnego plastiku Biotrem PLA. Nowoczesny zakład produkcyjny w Zambrowie - zlokalizowany w czystym ekologicznie, tradycyjnie rolniczym regionie Polski - dysponuje stałym dostępem do doskonałej jakości surowca. Standaryzacja i powtarzalność procesu technologicznego gwarantują łatwą i szybką skalowalność produkcji, co pozwala na szybką reakcję na rosnącą liczbę zamówień.

Więcej informacji i oferta na stronie firmy.

Info na temat targów na stronie wydarzenia.

Źródło i foto: www.biotrem.plPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij