Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
26 marca 2019

Misja gospodarcza firm polskich do Kazachstanu

W dniach 13-15 marca 2019 r. w Kazachstanie przebywała misja firm polskich.

Misja Kazachstan


W składzie delegacji byli przedstawiciele następujących firm:

  • Zakład Badawczo-Rozwojowy AGRO (www.zbr-agro.pl) - projektowanie wozów asenizacyjnych dla rolnictwa.
  • Dosmat Consulting - firma konsultingowa.
  • FIAB Sp. z o.o. Sp. k. (fiabmachines.com) - światowy lider rynku w dziedzinie produkcji maszyn zgrzewających technologią wysokiej częstotliwości.
  • FCA Sp. z o.o. (www.fca.com.pl) - jeden z największych integratorów technologicznych w zakresie systemów światłowodowych do budowy optycznych sieci teletransmisyjnych w Polsce.
  • LUG Light Factory (www.lug.com.pl) - jeden z wiodących europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych.
  • SELENA (www.selena.kz) - jeden z największych polskich inwestorów w Kazachstanie, producent chemii budowlanej.
  • STM Sp. z o.o. (stm-pack.com) - projektowanie oraz produkcja linii do produkcji opakowań PET z preform, linii rozlewniczych, maszyn rozlewniczych i urządzeń towarzyszących, służących do wyrobu, rozlewu i pakowania wszelkiego rodzaju napojów i innych płynów, w tym również chemicznych.
  • Polsystems Sp. z o.o. - konsulting w branży rolniczej. Obecnie firma zaczęła realizację 3-ch projektów inwestycyjnych w Kazachstanie.


Program pobytu delegacji w Kazachstanie obejmował odwiedzenie 3-ch miast.

13 marca 2019 r. (Szymkent)

W Szymkencie, przy współpracy z lokalnymi instytucjami biznesowymi zorganizowane zostało seminarium oraz spotkania dwustronne z potencjalnymi partnerami dla firm polskich.


Misja Kazachstan


14 marca 2019 r. (Turkistan)

W Turkistanie, ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie wspólnie z akimatem (urząd wojewódzki) zorganizowało Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze "Turkistan: nowe możliwości inwestycyjne dla firm polskich". Forum uroczyście otworzył Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Astanie Pan Selim Chazbijewicz. Na zakończenie oficjalnej części forum pomiędzy PAIH S.A. a SPK "Turkistan" "TURKISTAN INVEST" podpisane zostało memorandum, które pozwoli ściśle współpracować z regionem, a także na bieżąco uzyskiwać informacje nt. zapotrzebowania obwodu oraz projektów.

Po części oficjalnej polscy przedsiębiorcy mieli możliwość przeprowadzić rozmowy z lokalnymi firmami, prezentując własne oferty.


Misja Kazachstan


15 marca 2019 r. (Astana)

W Astanie ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie zorganizowało dwustronne spotkania dla polskich delegatów.


Misja Kazachstan


Organizacja misji gospodarczej do trzech miast Kazachstanu pozwoliła firmom polskim nawiązać kontakty od razu w trzech perspektywicznych regionach kraju, z kolei ZBH PAIH S.A. w Kazachstanie nawiązało ścisłą współpracę z władzami lokalnymi oraz z instytucjami otoczenia biznesowego, która przyczyni się do organizacji kolejnych przyjazdów firm polskich.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij