Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
21 marca 2019

Polskie kotwy z recyklingu wchodzą do Danii

Producent ekologicznych podstaw i kotew stosowanych w montażu słupów ogrodzeniowych SADDAR znalazł dystrybutora w Danii. W sfinalizowaniu pierwszego zamówienia na tamten rynek wsparło go Zagraniczne Biuro handlowe PAIH w Kopenhadze.

Statystyczny Polak wyrzuca rocznie niemal 100 butelek PET, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy ton tych opakowań w skali roku. Do produkcji podstaw i kotew do słupów ogrodzeniowych wykorzystuje je polska firma SADDAR. – Głównym materiałem wykorzystywanym w produkcji ekokotew są poużytkowe butelki PET, które są poddawane chemicznej modyfikacji tworzywa. Uzyskane w ten sposób wysokowytrzymałościowe tworzywo PET jest dodatkowo wzmacniane włóknem szklanym. To innowacja na skalę światową i doskonały przykład wkładu polskiego przedsiębiorstwa w wysiłki na rzecz utworzenia gospodarki zamkniętego obiegu – mówi Dariusz Sadowiński, wynalazca i twórca systemu ekoproduktów SADDAR.

Jak mówi Dariusz Sadowiński, SADDAR jest na ponad 20 rynkach europejskich oraz w Kanadzie, a w zależności od potencjału rynku, firma rozwija się poprzez przedstawicielstwa lub współpracując z dystrybutorami. W sfinalizowaniu pierwszego w historii spółki zamówienia do Danii wsparło ją Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kopenhadze. – Cieszę się, że naszą ekspansję zagraniczną aktywnie wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Cenimy sobie współpracę z biurami PAIH w Toronto i Frankfurcie. Jesteśmy w kontakcie z ZBH Kopenhaga, od którego otrzymaliśmy wsparcie w zakresie analiz i raportów rynkowych, sugestii potencjalnych klientów, a także weryfikacji partnera, z którym właśnie rozpoczynamy współpracę. Pierwsza dostawa została już zrealizowana i trafi do duńskich sieci DIY – podkreśla Dariusz Sadowiński, właściciel firmy SADDAR.

Kopenhaskie ZBH działa od maja 2018 roku. Do tej pory obsłużyło ponad 400 zapytań polskich przedsiębiorstw głównie z branży health care, rolno-spożywczej i właśnie budowlanej. Jak zauważa Łukasz Szymaszek, Dania i inne kraje skandynawskie są liderami zrównoważonego rozwoju, a ekologia znajduje się w centrum zainteresowania przedstawicieli branży budowlanej. – Wprowadzenie produktu na rynek to dopiero początek współpracy naszego biura z firmą SADDAR. Teraz czas na intensywną promocję. Doskonałym kontekstem biznesowym do zaprezentowania całego systemu ekokotew szerszej publiczności będzie na pewno coroczna konferencja BUILDING GREEN, na której planujemy organizację polskiego stoiska oraz spotkań networkingowych – zapowiada Łukasz Szymaszek, szef biura PAIH w Kopenhadze.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij