Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
15 marca 2019

Polskie łóżka medyczne za 1,3 mln $ jadą na Węgry

Polski producent sprzętu medycznego Ana-med Sp. z o.o. podpisał kontrakt warty 1,3 mln dolarów na dostawę innowacyjnych, elektrycznych łóżek szpitalnych na Węgry. Produkty z Polski trafią do 36 węgierskich szpitali, dzięki wsparciu biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Budapeszcie.

Jak tłumaczy szef biura PAIH w Budapeszcie, Marcin Karaskiewicz umowa zawarta pomiędzy polskim producentem łóżek szpitalnych Ana-med Sp. z o.o a węgierską firmą Vatner Kft. jest istotna z kilku powodów.

To duży kontrakt, warty 1,3 mln dolarów. Jest również wyzwaniem pod względem logistycznym - wiąże się z realizacją zamówienia dla 36 różnych szpitali na terenie Węgier – mówi Karaskiewicz, podkreślając, że współpraca ma również znaczenie prestiżowe. – Udało nam się przekonać węgierskiego dystrybutora, aby zaufał produktom z Polski i po raz pierwszy nawiązał współpracę z polskim przedsiębiorstwem – tłumaczy Karaskiewicz

Dotychczas dystrybutor Vatner Kft., dostarczała do szpitali na Węgrzech łóżka medyczne konkurencyjnych firm z Europy Zachodniej. Jednym z kluczowych działań podjętych przez PAIH na rzecz prezentacji oferty polskich producentów sprzętu medycznego, było zorganizowanie misji studyjnej do Polski dla Vatner Kft, która odbyła się w październiku 2018 roku.

Biuro Handlowe PAIH w Budapeszcie było akceleratorem naszego zamówienia na Węgrzech – mówi Piotr Maślanko, współwłaściciel Ana-med. – Eksperci PAIH pomogli nam w negocjacjach dotyczących warunków dostaw, a także w tłumaczeniach na węgierski dokumentów potrzebnych do certyfikacji – dodaje szef Ana-med, która eksportuje produkty medyczne m.in. na Ukrainę, do Dubaju, Pakistanu czy Chin.

lozka_wegry

Na Węgrzech realizowany jest program modernizacji i przebudowy szpitali na terenie komitatu (odpowiednika województwa) Pest - wraz z Budapesztem. Projekt twa do 2024 r. – Program zakłada modernizację szpitali, w tym wyposażenie ich w nowy sprzęt medyczny, powstać ma także około 200 sal operacyjnych.– wyjaśnia Marcin Karaskiewicz, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Budapeszcie.

Aby skorzystać z pozytywnej koniunktury na sprzęt medyczny na Węgrzech biuro PAIH w Budapeszcie organizuje stoisko polskich produktów na Kongresie Węgierskiego Stowarzyszenia Szpitali, który odbędzie się w kwietniu w Egerze.

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij