Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
14 marca 2019

Seminarium na temat rynku ukraińskiego w Lublinie - relacja

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kijowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zorganizowali Seminarium pt. "Współpraca gospodarcza z Ukrainą, aspekty prawne i praktyczne porady", które odbyło się 12 marca br. w Lublinie.

Seminarium Lublin


Wydarzenie otworzyli: Tadeusz Buczek, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego; Karol Kubica, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Agnieszka Gąsior-Mazur, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu.


Seminarium Lublin


W ramach seminarium eksperci - praktycy z Ukrainy i Polski, przedstawili szerokie spektrum zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu na Ukrainie, m.in. kwestie związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy, unikaniem podwójnego opodatkowania, procedurami celnymi, gwarancjami wykonywania umów czy instrumentami wsparcia działalności proeksportowej.

Cześć prawno-księgowa została przedstawiona przez kancelarię partnerską Kancelaria Prawna Kosyło i Partnerzy.

ZBH w Kijowie przedstawiło ofertę wsparcia polskiego biznesu w ekspansji na rynek ukraiński oraz odbyło szereg spotkań B2B.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem firm z województwa lubelskiego, co potwierdza udział ponad 50 przedsiębiorstw.


Seminarium Lublin


Seminarium skierowane było do polskich przedsiębiorców i firm, które już prowadzą działalność na konkretnych rynkach zagranicznych i chciałyby rozszerzyć obszar działania na rynek ukraiński, dopiero planują eksport i chciałyby się upewnić, że są dobrze do tego przygotowane, rozważają działania eksportowe jako nowe, potencjalne źródło przychodów lub rozwoju.


Seminarium Lublin


Partnerami wydarzenia byli: Kancelaria Prawna Kosyło i Partnerzy, Lubelski Klub Biznesu.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa LubelskiegoPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij