Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
12 marca 2019

Targi sektora spożywczego Antad&Alimentaria 2019

W dniach 5-7 marca 2019 r. w Guadalajara Expo odbyła się kolejna edycja jednej z największych imprez branży spożywczej w Ameryce Łacińskiej - targów Antad&Alimentaria 2019.

Antad&Alimentaria


Podobnie jak w ubiegłym roku, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa udostępnił polskim firmom polskie stoisko narodowe pod hasłem Poland tastes good.


Antad&Alimentaria


Tegoroczna delegacja polskich producentów z sektora spożywczego składała się z 7 firm: Bakalland S.A., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, Polska Fabryka Wódek Old Distillery Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol" w Grajewie, Zatoka-Tech Sp. z o.o., Bogutti Sp. z o.o. oraz Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów S.A.


Antad&Alimentaria


Polski stand znajdował się w pawilonie międzynarodowym, w którym wystawiały się również przedstawicielstwa m.in. Włoch, Argentyny, Japonii, Hiszpanii oraz Unii Europejskiej, na której stoisku spróbować można było również polskich produktów. Targom towarzyszył program konferencji oraz pokazów kucharskich.


Antad&Alimentaria


ZBH Meksyk wsparło Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w agendzie biznesowej dla uczestników delegacji na miejscu w Mexico City w dniach 1 i 4 marca oraz podczas trwania targów w Guadalajarze. W poniedziałek 4 marca w biurze ZBH Meksyk odbyły się spotkania z przedsiębiorcami polskimi, mające na celu przybliżenie im lokalnej kultury biznesu, przybliżenie im m.in. stawek celnych, ustaleń nowego porozumienia handlowego pomiędzye UE i Meksykiem oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z ekspansją do Meksyku.


Antad&Alimentaria


Niewątpliwie największy sukces na targach osiągnęła Polska Fabryka Wódek OLD DISTILLERY Sp. z o. o., która podpisała umowę na wyłączność marki Krackoff w Meksyku. Pozostali uczestnicy nawiązali kontakty handlowe oraz dokonali rozpoznania rynku i jego specyfiki. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek dobrych wiadomości dla polskich firm na rynku meksykańskim.


Antad&AlimentariaPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij