Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
7 marca 2019

WorldFood Poland 2019

Warszawa, Polska
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje misję biznesową singapurskich dystrybutorów na targi WorldFood Poland 2019, które odbędą się w Warszawie w dniach 7-9 marca 2019 r. Singapur będzie reprezentowany aż przez 10 dystrybutorów z szerokiego sektora spożywczego (nabiał, warzywa i owoce, branża mięsna). PAIH wspiera misję i zrekrutował 10 importerów singapurskich.

World Food Poland_art600

Polski sektor spożywczy został doceniony przez singapurski rząd podczas ostatniego wystąpienia Masagos Zulkifli (Ministra Środowiska i Zasobów Wodnych) przed singapurskim parlamentem. Minister wspomniał o polskich jabłkach, które obok bananów z Ekwadoru oraz mandarynek z Chin zostały zauważone jako kluczowy produkt eksportowy.

Zagraniczne Biuro Handlowe w Singapurze wspiera polski sektor spożywczy oraz aktywnie bada jego potencjał biznesowy na docelowym rynku lokalnym. Na zbliżających się targach WorldFood Poland 2019, które odbędą się w Warszawie w dniach 7-9 marca 2019 r., Singapur będzie reprezentowany aż przez 10 dystrybutorów z szerokiego sektora spożywczego (nabiał, warzywa i owoce, branża mięsna). Dzięki misji biznesowej "Buyers Trade Mission" zorganizowanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dystrybutorzy z Miasta Lwa będą mieli okazję poznać charakter i różnorodność polskich produktów nie tylko podczas wspomnianych targów, ale również podczas zorganizowanych rozmów B2B oraz wizyt w lokalnych fabrykach.

Przed wyjazdem na misję singapurscy dystrybutorzy będą mieli okazję zapoznać się bliżej z oczekiwaniami polskiego rynku spożywczego, jego regulacjami oraz potencjałem. W tym celu Zagraniczne Biuro Handlowe w Singapurze we współpracy z lokalnym odpowiednikiem Enterprise Singapore zorganizowało spotkanie informacyjne.

WorldFood Poland 2019_art600

Zainteresowanie polskim rynkiem spożywczym przez kraje azjatyckie skupia się głównie na nabiale, ale i słodyczach, warzywach i owocach, drobiu i wieprzowinie (na które Polska już ma pozwolenie na eksport do Singapuru) czy mrożonkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zdrowa żywność, w tym soki owocowe, batony energetyczne czy suplementy diety.

Zagraniczne Biuro Handlowe w Singapurze zachęca zainteresowanych polskich przedsiębiorców z sektora spożywczego, którzy chcieliby spotkać się z singapurskim dystrybutorem podczas targów WorldFood Poland 2019, do kontaktu pod adres e-mail: anna.tukalska@paih.gov.pl.

Więcej informacji o WorldFood Poland 2019 na stronie internetowej wydarzenia.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij