Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 lutego 2019

Amerykański Honeywell zainwestuje w Katowicach

Notowana na nowojorskiej giełdzie firma technologiczna Honeywell otwiera Centrum Obsługi Klienta w Katowicach. Do końca 2019 roku planuje zatrudnić 100 osób. Realizację projektu wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Honeywell oferuje oprogramowanie i sprzęt komputerowy, a także usługi obejmujące technologie wykorzystywane w przemyśle lotniczym. W Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej jest obecna od początku lat 90-tych XX wieku. Obecnie zatrudnia w tym regionie ponad 8 tys. pracowników, w takich obszarach jak sprzedaż, wsparcie i obsługa klienta, administracja, funkcje w obrębie łańcucha dostaw, a także rozwoju produktów, produkcji i usług inżynieryjnych.

Otwarcie Centrum Obsługi Klienta w Katowicach to znaczący krok w rozwoju Honeywell w Polsce. Chcemy być jak najbliżej klientów - zarówno w Polsce jak i w całej Europie, działać lokalnie i jednocześnie spełniać wymogi rynku w zakresie jakości obsługi klienta na najwyższym światowym poziomie – mówi Ronald Binkofski, Prezydent Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią. Dla osób poszukujących nowych wyzwań zawodowych, Honeywell jest doskonałym pracodawcą, wartym rozważenia. Nasze technologie pomagają firmom na całym świecie działać lepiej, a nasi pracownicy mają szansę na codzienne poznawanie ciekawych branż i innowacji. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe możliwości rozwoju zawodowego w Katowicach i całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z niecierpliwością oczekujemy – zaznacza.

W nowym centrum w Katowicach, które będzie pełniło funkcję „interfejsu” pomiędzy firmą a jej europejskimi klientami, Honeywell chce zatrudnić specjalistów ds. obsługi i wsparcia klientów, osoby nadzorujące obsługę klientów oraz trenerów zespołów obsługi klienta. Jak podkreśla firma, poszukuje pracowników proaktywnych, o dużych zdolnościach komunikacyjnych, pasjonujących się innowacyjnymi technologiami, posługujących się językami obcymi, w tym: angielskim, niemieckim, holenderskim, włoskim i norweskim. Kandydaci powinni mieć przynajmniej roczne lub dwuletnie doświadczenie zawodowe w bezpośredniej obsłudze klienta lub doświadczenie w centrach obsługi na innych stanowiskach – np. w finansach lub wsparciu informatycznym.

Jan Kamoji-Czapiński, dyrektor Obszaru Inwestycji Bezpośrednich PAIH tłumaczy, że w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) na Górnym Śląsku pracuje już ponad 20 tys. osób. Z kolei Katowice opracowały i wdrożyły skuteczną strategię przyciągania inwestycji zagranicznych, co zostało docenione przez prestiżowy fDi Magazine w rankingu Polish Cities of the Future 2019/2020 w kategorii „fDi Strategy Prize”. W realizacji katowickiego projektu Honeywell wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu, oferując m.in. doradztwo lokalizacyjne.  –  Nieprzerwanie od kilku lat palmę pierwszeństwa w sektorze usług dla biznesu dzierżą Warszawa, Kraków i Wrocław. Jednak inwestorzy, z którymi współpracujemy, są coraz bardziej świadomi możliwości, jakie dają inne lokalizacje w kraju, w tym metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska. Inwestorzy cenią sobie przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Inwestycja Honeywell w Katowicach udowadnia, że dzięki ogromnej puli talentów, Śląsk staje się jednym z wiodących „adresów” dla inwestorów z sektora BSS w Polsce. Każdy taki projekt wzmaga zdrową konkurencję, co przekłada się na większą atrakcyjność inwestycyjną regionu w skali kraju, a także Europy Środkowo-Wschodniej – zaznacza.

***

Honeywell (www.honeywell.com), to firma technologiczna, znajdująca się na liście Fortune 100, zajmująca się dostarczaniem rozwiązań dla przemysłu, obejmujących produkty i usługi dla przemysłu lotniczego, technologie sterowania dla budynków, domów i mieszkań oraz o przeznaczeniu przemysłowym, a także materiały o wysokich parametrach technologicznych.  Nasze technologie wspomagają praktycznie wszystko, począwszy od samolotów, samochodów, domów i budynków, skończywszy na zakładach produkcyjnych i łańcuchach dostaw, po to aby nasz świat stawał się coraz bardziej inteligentny, bezpieczny i zrównoważony. Więcej informacji i aktualności na temat Honeywell można znaleźć na stronie: www.honeywell.com/newsroom.

 

***


Polska Agencja Inwestycji i Handlu przyciąga nad Wisłę bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ). Są to projekty związane z budową nowych zakładów produkcyjnych lub lokowaniem nowoczesnych centrów usług dla biznesu. PAIH odpowiada za ok. 30% wszystkich inwestycji zagranicznych zrealizowanych w Polsce, przy tym za 80 proc. projektów strategicznych.

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij