Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
22 lutego 2019

Łazienki modułowe polskiej firmy szturmem zdobyły Danię

Podpisane właśnie przez Ready Bathroom zamówienie duńskiego partnera na dostawę 300 wyposażonych modułów łazienkowych przeznaczonych do budownictwa mieszkaniowego opiewa na wartość około 10 mln DKK (6 mln PLN). Pozyskany klient Ready Bathroom, firmy z siedzibą w Bolesławcu, jest jedną z największych firm deweloperskich w Danii. Ubiegłoroczna konferencja Scandinavian Construction Network, do udziału w której zaprosiło firmę Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kopenhadze, zaowocowało finalnie kontraktem.

Królestwo Danii nie tylko stanowi rynek otwarty na innowacje, na którym polskie produkty są dobrze rozpoznawalne, ale także określany jest mianem Bramy na Skandynawię. Ready Bathroom, producent łazienek modułowych (prefabrykacja) od 2015 roku działa aktywnie na rynku duńskim. Dzięki współpracy podjętej z biurem PAIH w Kopenhadze, dowodzonym od maja 2018 roku przez Łukasza Szymaszka, firma jest na bieżąco informowana o istotnych wydarzeniach, konferencjach i targach branżowych. Obecność na lokalnych eventach wsparta merytoryczną konsultacją biura handlowego PAIH dotyczącą chociażby wymogów proceduralnych obowiązujących w Danii, stała się kluczem do pozyskiwania właściwych kontaktów biznesowych.

Dania jest liderem europejskim w wykorzystaniu budownictwa prefabrykowanego do realizacji inwestycji mieszkaniowych, hotelowych, budowy domów studenckich i senioralnych już od wielu dziesięcioleci. Pod koniec roku 2017 firma Ready Bathroom wykupiła 90% udziałów duńskiej spółki, która ma w swoich strukturach pracowników z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Dzięki utworzeniu spółki zależnej polski producent stał się ważnym dostawcą łazienek modułowych na rynek duński (sprzedaż około 5000 sztuk rocznie).

                                                    Ready Bathroom CEO  Zarząd Ready Bathroom - Łukasz Załucki, Ján Grivalský

Firma ma wiele planów rozwojowych. - Od stycznia 2019 r. uruchomiliśmy przedstawicielstwo na kraje Beneluxu. W II kwartale bieżącego roku wyprodukujemy pierwsze domy modułowe. To kompleksowe  rozwiązanie będziemy promować na rynku polskim oraz - przez nasze przedstawicielstwa - w Danii, Beneluxie oraz w Anglii. Dodatkowo, na potrzeby nowych rynków zbytu, planujemy uruchomić w  latach 2021-2022 kolejne zakłady na Dolnym Śląsku (powiat Lwówek i Bolesławiec). Podpisaliśmy już umowę z SSE o wsparciu naszych nowych inwestycji – mówi Łukasz Załucki, CEO Ready Bathroom. Przedsiębiorstwo dysponuje zakładem produkcyjnym w Legnicy o powierzchni 9 tys. m2, zatrudniając, zarówno przy produkcji łazienek modułowych jak i w usługach budowlanych, łącznie 300 osób.

- Istotną pomocą w rozeznaniu potencjału rynkowego dla firmy okazał się opracowany przez ZBH w Kopenhadze raport nt. duńskiego rynku budowlanego. Na moje zaproszenie firma wzięła także udział w PAIH EXPO – I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą i podzieliła się swoim dotychczasowym doświadczeniem na rynku duńskim. W dniach 30-31 października br. planujemy wziąć wspólnie udział w konferencji i targach Building Green w Kopenhadze. Gratuluję Ready Bathroom sukcesu i oczywiście deklarujemy gotowość do dalszej, owocnej współpracy – komentuje Łukasz Szymaszek, szef biura PAIH w Danii.

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kopenhadze działa oficjalnie od maja 2018 roku. Do tej pory obsłużyło ponad 300 zapytań polskich firm z takich sektorów jak: ochrona zdrowia (infrastruktura szpitalna, telemedycyna, opieka nad osobami starszymi), branża rolno-spożywcza (w szczególności żywność ekologiczna) i budowlana.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij