Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 lutego 2019

ZBH w Mumbaju zaprasza polskie firmy zainteresowane ekspansją na rynek indyjski do udziału w projekcie Polskie Mosty Technologiczne

Pierwszy nabór w 2019 roku w ramach projektu PMT odbędzie się na rynki: Indie, Izrael i Australia. Planowany termin otwarcia naboru to luty 2019.

Mosty


Projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT) skierowany jest do innowacyjnych przedsiębiorstw charakteryzujących się szybką dynamiką wzrostu, mających potencjał do internacjonalizacji i działających w obszarze innowacji.

Realizacja projektu PMT na każdy rynek będzie miała charakter cykliczny (tj. 4 nabory rocznie) i będzie poświęcona 3 lokalizacjom w danym naborze. W I naborze w 2019 r. będą to: Indie, Izrael i Australia.

Odsetek rodzimych przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową konsekwentnie wzrasta, jednak dla części z nich to nadal wyzwanie. Projekt Polskie Mosty Technologicznych wyposaża firmy w profesjonalne narzędzia przygotowujące je do wyjścia poza Europę i skutecznego poruszania się w zupełnie nowym środowisku biznesowym, na aż 20 rynkach - w asyście biur handlowych PAIH. Z kolei wysoką jakość doradztwa gwarantuje synergia wiedzy i doświadczenia ekspertów Agencji i partnerów zewnętrznych - tłumaczy Krzysztof Senger, p.o. Prezesa PAIH odpowiedzialny za nadzór nad realizacją PMT.

PMT składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór i pierwszą ocenę wniosków poprzedzi seminarium przygotowawcze dla przedsiębiorców. Kolejnym krokiem będą warsztaty tworzenia zindywidualizowanej strategii ekspansji zagranicznej. Strategia powstawać będzie z pomocą polskich i zagranicznych ekspertów, z krajów docelowych.

  • luty 2019 - nabór wniosków do projektu - Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 lutego 2019 r. w siedzibie PAIH w Warszawie na ul. Bagatela 12
  • marzec 2019 - zakończenie naboru i rozpoczęcie oceny formalnej
  • marzec 2019 - rozpoczęcie oceny merytorycznej (I i II stopnia)
  • kwiecień/maj 2019 - zakończenie oceny merytorycznej (I i II stopnia)


Jeśli chodzi o wsparcie, to jest ono oferowane w formie dotacji, w podziale:

  1. 70 000 zł - wsparcie bezgotówkowe na strategię ekspansji - etap krajowy
  2. 120 000 zł - wsparcie gotówkowe na wydatki w ramach etapu zagranicznego (katalog wydatków)
  3. 10 000 zł - wsparcie bezgotówkowe na współpracę z ZBH


Maksymalna wysokość jednego grantu wynosi 200 tys. zł (1 firma/jeden rynek zagraniczny). Na jeden rynek zakładamy uczestnictwo max. 20 MŚP.


PMT - strategia


Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.
https://www.paih.gov.pl/pmt

Pytania dotyczące PMT prosimy kierować na adres: pmt@paih.gov.pl.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij