Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
23 kwietnia 2019

PAIH w Dakarze zaprasza polskie firmy do udziału w Targach Budowlanych i Wykończeniowych - SENCON 23-26 kwietnia 2019

Dakar, Senegal
Senegal jest bramą do przeszło 100 milionowego rynku ośmiu państw Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej ze wspólną walutą i strefą wolnego handlu. We francuskojęzycznej Afryce jest drugi po Wybrzeżu Kości Słoniowej z średnim wzrostem gospodarczym 5,4%, w przeciągu ostatnich 5 lat.

Sencon Dakar 2019

Sektor budownictwa i robót publicznych (BTP)
odgrywa ważną rolę w gospodarce Senegalu generując 10,8% PKB. Sektor obejmuje nie tylko projekty budowlane, ale i renowacje, i konserwacje.  Działalność w ramach sektora obejmuje budownictwo mieszkaniowe (budynki wielorodzinne i wille) budownictwo niemieszkalne (budynki użyteczności publicznej i biura), infrastrukturę transportową (drogi, linie kolejowe, porty, lotniska itp.), infrastrukturę miejską (centra handlowe, zabytki itp.), budynki przemysłowe (fabryki, magazyny, zbiorniki itp.) i hydrauliczne (tamy, groble itp.).

Sektor budownictwa i robót publicznych w Senegalu wykazuje dynamikę wzrostu. Na szczególną uwagę zasługują inwestycje w infrastrukturę i budowa Diamniadio - nowego centrum administracyjnego pomiędzy stolicą Dakarem a nowym portem lotniczym, gdzie docelowo ma powstać 300.000 mieszkań, centra usługowo businessowe, strefy wolnego handlu i wiele innych nowoczesnych inwestycji.  Jako że Senegal uzależniony jest w 100% od importu materiałów wykończeniowych, jest to doskonała okazja dla polskich firm by zaistnieć na rynku senegalskim. Warto zauważyć, że wartość importu materiałów wykończeniowych tylko pochodzenia ceramicznego wyniósł 100 mln USD w 2016 roku.

W dniach 23-26 kwietnia, odbędą się w Dakarze Międzynarodowe Targi Budowlane, Wykończeniowe i Infrastruktury Afryki Zachodniej - SENCON. Są to największe targi konstrukcyjne w Afryce Zachodniej!

Podczas targów polskie firmy będą miały okazję uczestniczyć w spotkaniach B2B z firmami z Senegalu, Nigru, Mali, Gwinei, Gwinei Bissau, Burkiny Faso, Gambii czy Ghany.

Targi obejmują następujące sektory:

 • zarządzanie realizacją wydarzeń o charakterze promocyjnym w kraju i regionie bliskiego wschodu, w tym konferencji, forów gospodarczych, stoisk narodowych na targach, misji biznesowych, spotkań B2B, B2G
 • Infrastruktura (budowa mostów i jezdni, inżynieria lądowa, inżynieria hydrauliczna, planowanie przestrzenne, konstrukcja dróg, portów, rozwój wybrzeża, …)
 • Podziemia (gleba i oczyszczanie wód podziemnych, sprzęt infrastruktury, kable, rury, tunele wiertnicze i studnie,)
 • Maszyny/ Sprzęt ciężki (transport, obsługa podnoszenia, …)
 • Materiały budowlane i wykończeniowe (łazienki, płytki ceramiczne, drzwi, okna, farby, uszczelnianie, izolacja i chemia, systemy alarmowe, monitorowanie pożaru, klimatyzacja, chłodziarki, narzędzia, windy, systemy mechaniczne, …)
 • Konstrukcja (firmy konstrukcyjne, firmy zarządzające projektem, …)
 • Doradztwo (architekci, projektanci, urbaniści, inżynieria lądowa, …)
 • Energia (gaz ziemny, energia słoneczna, energia wiatrowa, telekomunikacja, …)
 • Woda (instalacje basenów, urządzenia sanitarne, zaopatrzenie w wodę pitną, ścieki i drenaż, zarządzanie wodą deszczową, …)
 • Przestrzeń publiczna (nawierzchnie, planowanie i konserwacja zieleni, oświetlenie, obiekty użytkowe, …)
 • Ruch i mobilność (oznakowania, systemy sygnalizacji, kontrola ruchu ulicznego, rozwiązania mobilności i transportu, …)


Adres targów: Międzynarodowe Centrum Handlu Zagranicznego - C.I.C.E.S, Dakar
Strona internetowa wydarzenia: http://senconexpo.com/en/

Oferujemy:

 • bezpłatne korzystanie ze stoiska PAIH podczas targów,
 • bazę danych firm senegalskich zajmujących się importem i dystrybucją materiałów z branży budowniczej
 • doradztwo oraz pomoc w organizacji spotkań B2B.

Warunki uczestnictwa: – wysłanie zgłoszenia do końca marca 2019.
W celu rejestracji i otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z ekspertem biura w Dakarze:

Karolina Pisarek
tel.: +221 784 396 146
e-mail: karolina.pisarek@paih.gov.pl

*Informujemy, iż przelot, zakwaterowanie i wszystkie wydatki związane z pobytem w Senegalu są na koszt uczestników.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij