Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
31 stycznia 2019

Współpraca transgraniczna w zakresie kontroli żywności pomiędzy Polską a Republiką Czeską

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) rozpoczęła współpracę z Czeską Inspekcją ds. Rolnictwa i Kontroli Żywności (CAFIA).

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) we współpracy z Czeską Inspekcją ds. Rolnictwa i Kontroli Żywności (CAFIA) rozpoczęła realizację projektu w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska "Bezpieczna i jakościowa żywność po obu stronach granicy".

Projekt ten ma na celu nawiązanie kontaktów oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy inspektorami w regionie transgranicznym Czech i Polski, jak również zapoznanie się z podejściem do działań kontrolnych partnera.

Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2019 r. Weźmie w nim udział 35 pracowników IJHARS. Po stronie polskiej zaangażowane są wojewódzkie inspektoraty we Wrocławiu, Katowicach i Opolu, a po stronie czeskiej inspektoraty w Ústí nad Łabą, Hradec Králové i Ołomuniec. Łącznie w projekcie uczestniczy 70 osób.

Dnia 23 stycznia 2019 r. w Hradec Králové odbyła się konferencja otwierająca realizację projektu, na której przedstawiono założenia projektu oraz sposób jego realizacji. Inspekcje kontrolne przedstawiły swoje struktury organizacyjne, zakres ich kompetencji oraz dotychczasowe osiągnięcia w zakresie kontroli artykułów rolno-spożywczych. W ramach projektu odbędą się spotkania wymienne pracowników Inspekcji, które będą okazją do wymiany doświadczeń. W czerwcu w Polsce zaplanowana jest konferencja, podczas której zostanie podsumowany cały projekt.

Całkowity koszt realizacji projektu przez obu partnerów wynosi prawie 50 tys. EUR, z czego 85% zostanie zwrócone z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: www.ijhar-s.gov.plPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij